Minister Lajčák bude svoje povinnosti vykonávať až do prijatia rozhodnutia prezidenta

Miroslav Lajčák
Minister zahraničných vecí SR Miroslav Lajčák (uprostred) počas príchodu na stretnutie s prezidentom SR a predsedom vlády SR k demisii ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí v Prezidentskom paláci. Bratislava, 5. december 2018. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 5. decembra (WebNoviny.sk) – Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák, ktorý minulý týždeň vo štvrtok oznámil podanie demisie, rešpektuje pozíciu prezidenta Andreja Kisku a bude vykonávať svoje povinnosti až do prijatia jeho rozhodnutia. Stanovisko ministra agentúre SITA poskytol jeho hovorca Boris Gandel.

Rozhodnutie nepadne do konca týždňa

Prezident SR Andrej Kiska v stredu o demisii ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslava Lajčáka nerozhodol.

Ako povedal pred novinármi, rozhodnutie, či demisiu prijme, alebo neprijme, si ešte premyslí. Rozhodnutie podľa všetkého nepadne do konca týždňa.

Kiska má na Marakéš rovnaký názor ako Lajčák

Ako povedal ďalej Kiska, s ministrom Lajčákom má rovnaký názor na to, že Slovensko by sa malo osobne zúčastniť na rokovaní o kompakte o migrácii v Marakéši a je mu ľúto, ako vláda rozhodla.

Prezident je takisto presvedčený, že v dnešnej situácii, keď preberáme predsedníctvo v Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe, keď eskaluje napätie na Ukrajine, by mal ministerstvo riadiť skúsený diplomat.

Ani po stredajšom stretnutí premiéra Petra Pellegriniho a ministra Lajčáka u prezidenta nie je definitívne zrejmé, či minister na svojom poste zostane.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrej KiskaMiroslav LajčákPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SRVláda SR