Minister Lajčák ocenil Sagana, ten mu venoval podpísaný dres

Peter Sagan, Miroslav Lajčák
Minister Miroslav Lajčák odovzdal Petrovi Saganovi Zlatú plaketu. Foto: SITA/MZVaEZ SR

RICHMOND 25. septembra (WebNoviny.sk) – Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák navštívil vo štvrtok podvečer slovenskú výpravu na majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v americkom Richmonde.

Pri tejto príležitosti odovzdal Zlatú plaketu ministra zahraničných vecí Petrovi Saganovi – za doterajšie športové výkony a úspešné reprezentovanie SR v cyklistike.

Sagan daroval ministrovi M. Lajčákovi reprezentačný dres s podpismi všetkých súťažiacich členov slovenského cyklistického tímu. „Prišiel som vám vysloviť podporu v mene vlády a celej krajiny a povzbudiť vás do čo najlepších výkonov na týchto majstrovstvách,“ povedal minister M. Lajčák päťnástim slovenským reprezentantom v štyroch kategóriách.

„Zároveň vám chcem vyjadriť aj uznanie za to, že ste dokázali nadchnúť ľudí doma pre cyklistiku. Na týchto majstrovstvách v Richmonde vám bude držať palce, sledovať vás bude celé Slovensko. Verím, že vám to nebude zväzovať nohy, ale dá vám to krídla,“ zdôraznil minister M. Lajčák na pracovnej večeri v sídle slovenskej výpravy.

Peter Sagan má pred sebou nedeľňajší štart v pretekoch s hromadným štartom v mužskej kategórii „elite“ na 261,4 km, v ktorých patrí medzi favoritov na zisk niektorej z medailí. Spolu s Petrom Saganom budú Slovensko reprezentovať aj jeho dvaja kolegovia z tímu Tinkoff-Saxo Juraj Sagan a Michael Kolář.

Agentúru SITA informovalo Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v tlačovej správe.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj SaganMichael KolářMiroslav LajčákPeter Sagan
Firmy a inštitúcie MZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR