Minister Mikulec nerozumie vyjadreniam Krajniaka o zatýkaní policajtov

DISKUSIA: Neprimerané tresty za marihuanu
Minister vnútra SR Roman Mikulec. Foto: SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 7. júna 16:22

Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) nerozumie vyjadreniam ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Milana Krajniaka (Sme rodina), podľa ktorého nie je možné, aby jedni policajti zatýkali druhých a opačne.

Ako informovala hovorkyňa rezortu vnútra Barbara Túrosová, Mikulec požiada predsedu vlády o stretnutie, na ktorom má byť aj minister práce.

Zákony platia pre všetkých

„Vždy som bol ministrovi Krajniakovi, rovnako ako všetkým členom vlády k dispozícii, ak by mal záujem sa na mňa v prípade akýchkoľvek nejasností obrátiť,“ uviedol šéf rezortu vnútra. Súčasná vláda podľa neho deklarovala, že bude pracovať čestne a že spravodlivosť, rovnako ako zákony, platia pre všetkých rovnako.

„V prípade, ak sa trestnej činnosti dopúšťajú príslušníci Policajného zboru, platí to, samozrejme, aj pre nich. Verím, že nechceme existovať v spoločnosti, kde si budeme zakrývať oči pred páchaním trestnej činnosti bezpečnostnými zložkami len preto, že podľa pána Krajniaka tak dobrý minister vnútra nekoná,“ myslí si Mikulec.

Posledné slovo majú súdy

Doplnil, že orgány činné v trestnom konaní pracujú nezávisle a verí, že všetci vnímajú aj systém kontrolných mechanizmov, v ktorom majú posledné slovo súdy.

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) na pondelňajšej tlačovej konferencii povedal, že sa rád stretne s obomi ministrami. „Stretávam sa s ministrami často a rokujem o veciach, ktoré sú potrebné. Ak takáto potreba vyvstala, áno, určite bude také stretnutie,“ doplnil.

Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) zbiera podpisy na mimoriadnu schôdzu parlamentu, na ktorej chce odvolať Mikulca z funkcie. Heger uviedol, že v tomto je koalícia jednotná a stojí za ministrom vnútra. „Takisto minister vnútra má moju plnú podporu,“ podotkol.

Krajniak v nedeľu v diskusnej relácii televízie Markíza Na telo s Michalom Kovačičom povedal, že minister vnútra sa stráca v tom, čo sa mu deje v rezorte. „Nie je možné, aby jedni policajti zatýkali druhých a opačne. Tak dobrý minister vnútra nekoná,“ zhodnotil šéf rezortu práce.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barbara TúrosováMilan KrajniakRoman Mikulec
Firmy a inštitúcie MPSVR Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SRMV Ministerstvo vnútra SR