Podľa Kmeca minister Naď o obrannej dohode s USA klame, aby prekryl amaterizmus vlády

Peter Kmec
Nezaradený poslanec Peter Kmec (Hlas-SD). Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) žiada ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽaNO), aby prestal s klamstvami a lžami o tom, že predstavitelia strany negociovali nevýhodný text slovensko-americkej obrannej zmluvy, ktorú Hegerova vláda schválila. Na sociálnej sieti to uviedol nezaradený poslanec Peter Kmec (Hlas-SD).

Dohoda je nevýhodná

Podľa neho zmluva nikdy nebola predložená na rokovanie Pellegriniho vlády, pretože v nej boli nevýhodné znenia, ktoré dnes vládnej garnitúre neprekážajú.

„Čudujem sa ministrovi Naďovi, že používa lož ako pracovnú metódu, a tým sa snaží prekryť amaterizmus pri rokovaniach s americkou stranou, ktorého výsledkom je nevýhodná zmluva pre Slovensko,“ uviedol poslanec a tajomník pre zahraničné vzťahy Hlasu-SD Kmec. Rovnako je podľa neho bezbrehé klamstvo, že zmluva priamo súvisí s nákupom stíhačiek.

Hrobár zahraničnej politiky

Poslanec zaradil ministra obrany Naďa medzi politikov, ktorí svojou arogantnou politikou pochovali zahranično-politický konsenzus na Slovensku.

„Je hrobárom slovenskej zahraničnej politiky a naprávať škody na medzinárodnej scéne po jeho vyčíňaní bude veľmi ťažké,“ dodal poslanec Kmec.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jaroslav NaďPeter Kmec
Firmy a inštitúcie Hlas-SDOĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti