Minister Nicolaou rezignoval, dôvodom prípad sériového vraha

Ionas Nicolaou
Cyperský minister spravodlivosti Ionas Nicolaou.

NIKÓZIA 2. mája (WebNoviny.sk) – Cyperský minister spravodlivosti Ionas Nicolaou vo štvrtok rezignoval na svoj post pre prípad sériového vraha, ktorý sa priznal k zabitiu siedmich žien a dievčat zo zahraničia.

Vraždil armádny kapitán

Urobil tak po pribúdajúcich správach, že polícia nezvládla vyšetrovanie, keď niektoré z obetí pôvodne nahlásili ako nezvestné.

K vraždám sa priznal cyperský armádny kapitán a polícia naďalej pátra po zostávajúcich troch telách obetí. Nicolaou uviedol, že odstupuje, lebo je to otázka „svedomia a princípu“, pretože vraždy, podľa úradov bezprecedentné, otriasli týmto stredomorským ostrovom s vyše jedným miliónom obyvateľov.

Minister do vyšetrovanie nezasahuje

Odmietol však prevziať zodpovednosť za „evidentné pochybenia“ polície v počiatočnom štádiu vyšetrovania, keďže minister podľa neho do takéhoto vyšetrovania „nezasahuje a ani by nemal“.

Jedným z dôvodov rezignácie, ktorú cyperský prezident prijal, je podľa neho tiež fakt, že dôsledky vrážd už presahujú políciu a dotýkajú sa „samotných postojov a vnímania spoločnosti, ktoré nikoho z nás nectia.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ionas Nicolaou