Minister obrany Gajdoš možno opustí vládu ako prvý

Minister Gajdoš odovzdal vojakom nové autá
Sprava: Minister obrany SR Peter Gajdoš v príhovore a náčelník Generálneho štábu OS SR Milan Maxim počas slávnostného odovzdávania nových automobilov Land Rover Defender 110 vojakom v Prešove. Prešov, 22. august 2016. Foto: SITA/Viktor Zamborský

BRATISLAVA 12. februára (WEBNOVINY) – Minister obrany Peter Gajdoš opustí možno vládu skôr ako minister vnútra Robert Kaliňák. Podpredseda Smeru Kaliňák prežil horúce leto i horúcu jeseň a dnes je z najhoršieho vonku. Aspoň zatiaľ.

Podľa informácií portálu Webnoviny. sk by mal skôr vo vláde skončiť Gajdoš. O jeho odchode sa síce hovorí už od jesene, ale tento týždeň sa v kuloároch jeho odchod skloňoval pomerne často. Niektorí politici hovoria, že sám Gajdoš je frustrovaný a že by sa rád vrátil do armády. Hovorí sa, že by mohol byť vyslaný do zahraničia na diplomatickú funkciu.

Viaceré zdroje z koalície však spomínajú nespokojnosť SNS, ktorá ho do funkcie nominovala. Národniarom má prekážať, dianie vo Vojenskom spravodajstve, ktoré minister nemá pod kontrolou. Šéf Vojenského spravodajstva Ján Balciar si vraj robí, čo chce a službu riadi horšie ako jeho predchodca Ľubomír Skuhra.

Podľa viacerých informácií by mal Gajdoš skončiť ako minister do 31. marca.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján BalciarĽubomír SkuhraPeter GajdošRobert Kaliňák