Minister Richter havaroval na limuzíne, vyletel z cesty

Ján Richter
Ján Richter Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 11. júna (WEBNOVINY) – Ministra práce Jána Richtera aj s vodičom jeho havarovanej limuzíny v utorok krátko po 12:00 priviezli do ružinovskej nemocnice, potvrdila hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Petra Stano Maťašovská.

Vládne auto smerovalo od Nitry do Bratislavy a vyletelo z cesty pri Pate v okrese Galanta. Príčiny nehody zatiaľ nie sú známe.

Fico, kalinak, zvolenska
Foto: SITA/Diana Černáková

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter ako aj jeho vodič sú mimo ohrozenia života a sú stabilizovaní na ARE v ružinovskej nemocnici v Bratislave.

„Sú stabilizovaní, ich zranenia nie sú život ohrozujúce, ešte stále pokračuje diagnostika. Zostávajú v nemocnici na sledovanie aj liečbu. Koľkodňová hospitalizácia bude, nevieme zatiaľ povedať,“ povedala novinárom hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Bratislava Petra Stano Maťašovská po tom, ako ministra Richtera navštívil premiér Robert Fico spolu s ministerkou zdravotníctva Zuzanou Zvolenskou a ministrom vnútra Robertom Kaliňákom.

Podľa vyjadrenia Maťašovskej sa momentálne nedá stopercentne vylúčiť, či bude u ministra potrebná operácia. „Zdá sa, že nie,“ dodala.

Premiér Fico nechcel po návšteve ministra povedať, aké zranenia pri dnešnej nehode utrpel. „Nebudem sa vyjadrovať ani k lekárskym otázkam, ani k otázkam týkajúcich sa okolností dopravnej nehody. Môžem povedať len to, že sa stala za veľkej búrky, veľkého dažďa, všetko ostatné musí byť predmetom vyšetrovania,“ uviedol Fico.

„Priznám sa, že nás správy, ktoré sme dostali niekoľko minút po havárii, vyplašili, pretože boli všelijaké,“ dodal. Ani ministerka Zvolenská nechcela hovoriť o Richterovom zdravotnom stave. „Stále prebieha diagnostika,“ reagovala. „Je húževnatý, pozitívne ladený a verím, že všetko dobre dopadne,“ povedala o svojom ministerskom kolegovi.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján RichterPetra Stano MaťašovskáRobert Fico