Minister Richter má plnú podporu Fica a strany Smer-SD, dosahuje historické výsledky

Ján Richter, Robert Fico
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter a predseda vlády SR Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Marko Erd.

BRATISLAVA 30. augusta (WebNoviny.sk) – Premiér a líder najsilnejšej koaličnej strany Smer-SD Robert Fico ako aj vedenie strany berú na vedomie pripravovaný návrh na vyslovenie nedôvery ministrovi práce, sociálnych vecí a rodiny Jánovi Richterovi, ako i stupňujúce sa iné útoky voči jeho osobe.

„Ján Richter má plnú podporu predsedu strany, vedenia a ostatných štruktúr politickej strany Smer-SD, dosahuje historické výsledky pri riadení ministerstva práce a preto je principiálnym záujmom strany jeho pokračovanie vo výkone funkcie ministra práce,“ zdôrazňuje sa vo vyhlásení, ktoré agentúre SITA poskytol tlačový odbor strany Smer-SD.

Opozícia v stredu informovala, že má vyzbierané hlasy na podanie návrhu na mimoriadnu schôdzu k odvolávaniu Richtera, a to aj bez podpisov vládnej Slovenskej národnej strany (SNS). Strany Sloboda a Solidarita, hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti a Sme rodina na štvrtok zvolali tlačovú besedu o podaní návrhu na Richterovo odvolanie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján RichterRobert Fico
Firmy a inštitúcie MPSVR Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SRSMER-SDSNS Slovenská národná strana