Minister Varoufakis rezignuje, ak Gréci povedia 'áno'

Janis Varoufakis
Grécke 'áno' bude znamenať odstúpenie Janisa Varoufakisa z postu ministra financií. Foto: SITA/AP

BERLÍN 5. júla (WEBNOVINY) – Grécky minister financií Janis Varoufakis sa chystá rezignovať, ak sa grécki voliči v nedeľňajšom referende vyslovia za pokračovanie v ekonomických reformách výmenou za zahraničnú pomoc.

Minister sa tak vyjadril v nedeľu pre nemecký denník Bild, čím opätovne potvrdil svoje skoršie vyjadrenia. Na otázku, čo naozaj rezignuje, ak výsledkom referenda bude „áno“, Varoufakis pre Bild povedal: „Určite.“

Francúzsky minister financií Emmanuel Macron vyhlásil, že Grécko a jeho zahraniční veritelia musia nájsť kompromis a nespoliehať sa iba na podporu zo strany Európskej centrálnej banky (ECB).

' reform\u00e1m","post_name":"greci-v-referende-povedali-jasne-nie-reformam","post_type":"post","post_date":"2015-07-05 09:42:10"}'>' v\u00e1s priprav\u00ed o euro","post_name":"sef-europarlamentu-varuje-grekov-nie-vas-pripravi-o-euro","post_type":"post","post_date":"2015-07-05 14:50:27"}'>

Vyjadril sa tak počas nedeľňajšieho gréckeho referenda. „Bez ohľadu na referendum musíme zajtra začať reagovať politickými diskusiami,“ uviedol Macron na ekonomickej konferencii v Aix-en-Provence v južnom Francúzsku.

Malo by Grécko ostať v eurozóne?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Emmanuel MacronJanis VaroufakisYanis Varoufakis