Minister vnútra Kaliňák ocenil kanoistov zo striebornej K4

Slovenský štvorkajak si na olympiáde vypádloval striebro
Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike, zľava: Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr a Tibor Linka v cieli finále v kategórii K4 mužov na 1000 m. Rio de Janeiro, 20. august 2016. Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 26. augusta (WebNoviny.sk) – Podpredseda vlády SR a minister vnútra Robert Kaliňák v piatok ocenil strieborných medailistov z olympijských hier v Riu de Janeiro, rýchlostných kanoistov Erika Vlčeka, Juraja Tarra, Denisa Myšáka a Tibora Linku.

OH 2016

Posádka štvorkajaka si z rúk šéfa rezortu prebrala čestnú plaketu ministra vnútra SR za úspešnú reprezentáciu Športového centra polície a Slovenska na OH 2016. Okrem nich plaketu dostali aj tréneri úspešných kanoistov Peter Likér, Marián Tesárik a Ľubomír Hagara.

Obrazom: Slovenský štvorkajak si na olympiáde vypádloval striebro

„Tri zo štyroch cenných kovov Slovákov v Riu získali členovia Športového centra polície, ktoré je najmenším spomedzi všetkých štátnych centier reprezentácie. Je to výsledok dlhoročnej práce trénerov a funkcionárov s našimi športovcami, ktorí majú okrem talentu utvorené maximálne podmienky pre špičkové výkony. Počas celého roka majú zabezpečené tréningy, sústredenia, ale aj materiálnu podporu, ako je obmena lodí, pádiel či špeciálneho oblečenia,“ povedal podľa tlačovej správy minister vnútra R. Kaliňák, ktorý už minulý týždeň prijal aj ďalších členov Športového centra polície, ktorí z Ria de Janeiro priviezli cenné kovy.

Ocenenia si vtedy prevzali vodnoslalomári – strieborný medailista z C1 Matej Beňuš a olympjskí víťazi z C2 bratranci Ladislav a Peter Škantárovci.

Samsung_reklama

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubomír HagaraMatej BeňušRobert Kaliňák