Minister Žiga naďalej podporuje obnoviteľné zdroje energií a nákup elektromobilov

Peter Žiga
Minister hospodárstva SR Peter Žiga počas rokovania mimoriadnej 22. schôdze Národnej rady SR. Program: Návrh skupiny poslancov NR SR na prijatie uznesenia NR SR k ďalšiemu postupu vlády SR a vyvodeniu zodpovednosti vo veci predražených právnych služieb, ktoré má štátna akciová spoločnosť MH Manažment, a.s. vyplatiť advokátskej kancelárii JUDr. Radomíra Bžána ako odmenu za spor so spoločnosťou Enel o Vodnú elektráreň Gabčíkovo. Bratislava, 18. október 2017. Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 26. novembra (WebNoviny.sk) – Ministerstvo hospodárstva SR pripravuje ďalšiu podporu využívania obnoviteľných zdrojov energií (OZE).

„V súčasnosti pripravujeme reformu celkového systému tejto podpory. Zvažujeme zavedenie inštitútu lokálneho zdroja, ktorý predstavuje zariadenie na výrobu elektriny určené výhradne v danom odbernom mieste. Je predpoklad, že tento inštitút zaujme najmä firmy, ktoré majú záujem o fotovoltaiku s výkonom niekoľko desiatok kilowatthodín,“ povedal na tohtotýždňovej energetickej konferencii Moderné trendy v európskej energetike minister hospodárstva Peter Žiga.

Rezort hospodárstva naďalej plánuje podporovať nákup elektromobilov. Minister Žiga však upozornil, že okrem ich cene, dojazdu a plnohodnotnej infraštruktúry je potrebné začať rozprávať aj ich o likvidácii.

„Snažíme sa podporovať elektromobily. Napriek tomu vidíme nedostatky. Stoja pred nami tri výzvy. Dostatočná výdrž batérií, plnohodnotná cestná infraštruktúra a málo sa hovorí o zadnom cykle,“ konštatoval Žiga s tým, že ministerstvo pod jeho vedením bude naďalej podporovať rozvoj elektromobility.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Žiga
Firmy a inštitúcie MH Ministerstvo hospodárstva SR