Ministerka Remišová nechcene zverejnila heslo. Neodlepili sa dva roky staré nálepky, tvrdí (video)

Veronika Remišová, heslo
Foto: SITA, www.facebook.com - koláž WBN.
  • aktualizované 29. júna 14:03

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová (Za ľudí) nechcene ukázala svoje heslo. Na jej bezpečnostný prešľap upozornila stránka Zomri.

Remišová sa v storke na Instagrame pochválila, že online vystúpila na konferencii World Urban Forum, ktorá sa konala v poľských Katoviciach. Na zábere je však vidieť aj heslo nalepené na jej počítači.

Ministerka v reakcie na sociálnej sieti Facebook uviedla, že eviduje mediálnu búrku o veľkom „škandále“, ktorý sa mal udiať na MIRRI. „Je to zbytočná hystéria, ktorá má jednoduché riešenie – overiť si informácie,“ napísala s tým, že heslo na fotke by nikomu na nič nebolo. „Išlo o neaktuálne heslo na prístup na videokonferenčné zariadenie,“ priblížila.

Podobne ako v mnohých firmách je podľa Remišovej na konferenčné hovory vyhradené zariadenie, ktoré je zdieľané pre všetkých zamestnancov ministerstva, a z ktorého nie je prístup k systémom ministerstva ani k žiadnym iným systémom. „Má ho v správe IT odbor, ktorý sa stará o bezpečný a bezproblémový priebeh každej videokonferencie aj na úrovni ministerky. Po videohovore je vygenerované nové heslo – nálepky na zariadení už dva roky nikto neriešil,“ doplnila.

Celý tento obrovský škandál“ je tak podľa nej teda len o tom, že sa neodlepili dva roky staré nálepky. „A keďže nemáme žiadne škatule od šampanského či miliónové podvody, musíme si zrejme vystačiť ‚len‘ s takýmito senzáciami,“ uviedla.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Remišová
Firmy a inštitúcie MIRRI SR Ministerstvo investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR