Aktualizované: Ministerka Saková si strelila dva vlastné góly, podľa Grendela sa o Gašpara príkladne postarali

Tibor Gašpar, Denisa Saková
Zľava: Tibor Gašpar a ministerka vnútra Denisa Saková. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.
  • aktualizované 17. augusta, 14:13

BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) – Skutočnosti, že bývalý policajný prezident Tibor Gašpar je novým poradcom ministerky vnútra Denisy Sakovej a rezort odmieta zverejniť jeho plat sú hneď dva vlastné góly, ktoré si Denisa Saková strelila.

Klasická stratégia Smeru

Uvádza sa to v stanovisku tieňového ministra vnútra za hnutie OĽaNO Gábora Grendela. Podľa opozičného poslanca ide v tomto prípade o klasickú stratégiu Smeru, ktorý sa o ľudí kategórie “náš človek” vždy príkladne postará.

„A zase to zacvakajú daňoví poplatníci,“ zdôraznil Grendel. Poradcovia ministra sú podľa neho platení z verejných zdrojov. „Ľudia majú právo vedieť, na akú sumu si pani ministerka cení rady bývalého funkcionára, ktorý musel po verejnom tlaku odísť z čela Policajného zboru,“ dodal Grendel.

Odstúpil z funkcie prezidenta polície

Ako informoval vo štvrtok Denník N, bývalý policajný prezident Tibor Gašpar od začiatku augusta pôsobí ako poradca ministerky vnútra Denisy Sakovej pre oblasť legislatívy a v oblasti sociálne vylúčených komunít. Podľa rezortu vnútra však nie je zamestnaný na plný úväzok.

Gašpar odstúpil z funkcie Prezidenta Policajného zboru k 31. máju po dohode so zastupujúcim ministrom vnútra a predsedom vlády Petrom Pellegrinim. Ako dôvod Gašparovho odchodu vtedy Pellegrini uviedol napätú situáciu po vražde novinára Jána Kuciaka, Gašparovu prácu však chválil.

Reakcia ministerstva vnútra

Podľa stanoviska rezortu vnútra je úlohou Tibora Gašpara vo funkcii poradcu ministerky podieľať sa na legislatíve a opatreniach týkajúcich sa potláčania kriminality v oblastiach sociálne vylúčených komunít, čo je problematika, ktorej sa venoval ešte ako prezident Policajného zboru.

„Ide o agendu, ktorou rezort vnútra reaguje na skutočnosť, že kriminalita v niektorých oblastiach sociálne vylúčených komunít má narastajúci trend a treba sa ňou zaoberať. Zdôrazňujeme, že táto agenda nie je nová a rezort vnútra sa ňou zaoberá už niekoľko mesiacov, o čom v minulosti informovali aj médiá,“ konštatuje ministerstvo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Denisa SakováGábor GrendelTibor Gašpar
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti