Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková aj minister vnútra Roman Mikulec majú plnú podporu vlády

Kolikova mikulec.jpg
Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková a minister vnútra Roman Mikulec. Foto: Koláž WBN, SITA

Vláda SR vyjadruje plnú podporu ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej (Za ľudí) a ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽaNO).

Ako informoval tlačový odbor Úradu vlády SR, vyhlásenie vydáva premiér Igor Matovič (OĽaNO) a ďalší členovia kabinetu v súvislosti s množstvom špekulácií a dezinformácií, ktoré sa v spoločnosti šíria po úmrtí policajného exprezidenta Milana Lučanského.

Zároveň odmietajú politizáciu tejto nešťastnej udalosti. Lučanský zomrel 30. decembra po tom, ako sa deň predtým v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Prešove pokúsil o samovraždu. Vo väzbe bol pre obvinenie v kauze Judáš.

Priestor na argumentáciu

Kabinet vo svojom vyhlásení uvádza, že sa po celý čas usiluje byť v danej veci zdržanlivý s cieľom ponechať ministerke spravodlivosti a ministrovi vnútra priestor na vecnú a odbornú argumentáciu.

Za dôležité v tejto situácii považuje vecné, odborné odkomunikovanie faktov a v tomto ohľade plne dôveruje šéfom rezortov spravodlivosti a vnútra, „ktorí sú kvalifikovanými odborníkmi vo svojich rezortoch a dokážu spoločnosti ponúknuť všetky potrebné a najmä overené a pravdivé informácie, podložené aj na výsledkoch nezávislého prešetrovania udalosti”.

Široká kontrolná komisia

Vláda v tejto súvislosti víta rozhodnutie šéfky rezortu spravodlivosti vytvoriť širokú kontrolnú komisiu s cieľom objasniť okolnosti úmrtia exšéfa polície. Vláda podľa svojich slov zároveň nemá akýkoľvek dôvod spochybňovať doterajšie zistenia, ktoré vylučujú pochybenie alebo cudzie zavinenie vedúce k tejto nešťastnej udalosti.

Vláda sa chce naďalej naplno venovať plneniu programového vyhlásenia s cieľom zmeniť Slovensko na skutočne právny štát, „kde si budeme všetci pred zákonom rovní a schopní pomáhať tým, ktorí našu pomoc potrebujú”. Pre vládu sú pri napĺňaní tohto cieľa ministerka spravodlivosti Kolíková a minister vnútra Mikulec nezastupiteľní.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičMária KolíkováMilan LučanskýRoman Mikulec
Firmy a inštitúcie Úrad vlády SR