Ministerka Veronika Remišová chce výrazne obmedziť udeľovanie výnimiek

Veronika Remišová
Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová. Foto: SITA/Branislav Bibel.

Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí) navrhne v koalícii, aby sa udeľovanie výnimiek výrazne obmedzilo. Informovalo o tom tlačové oddelenie strany Za ľudí.

Remišová tak reagovala na situáciu okolo udelenia výnimky hlavného hygienika, na základe ktorej nemusí ísť podpredseda vlády SR pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý (Sme rodina) po návrate zo Spojeného kráľovstva na test na koronavírus, ani do desaťdňovej karantény.

Predsedníčka strany Za ľudí tvrdí, že počty podľa jednotlivých štátnych inštitúcií a dôvody výnimiek musia byť zverejňované.

Individuálne výnimky

Poznamenala tiež, že výnimky majú slúžiť na to, aby sa dokázalo zaistiť základné fungovanie štátu a ekonomiky.

Viac o téme: Koronavírus

Preto v koalícii navrhnem, aby sme v súčasnej pandemickej situácii udeľovanie výnimiek výrazne obmedzili, a aby vyhláška hygienika, ktorá výnimky umožňuje bola zredukovaná,“ priblížila.

Podľa Remišovej sa pravidlá vôbec nevzťahujú na europoslancov a ich rodiny a počet individuálnych výnimiek je pomerne veľký. Dodala, že každá výnimka by mala byť detailne odôvodnená aj s vysvetlením, prečo je jej udelenie nevyhnutné.

Výzva k odstúpeniu

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) v súvislosti so situáciou okolo výnimky vyzvalo v sobotu 9. januára Holého na okamžité odstúpenie z funkcie.

Ako v tlačovej správe uviedol hovorca KDH Stano Župa, hnutie považuje ignorovanie pandemických opatrení vicepremiérom Holým uprostred kritickej zdravotníckej situácie na Slovensku za hanebné.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Štefan HolýVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieMinisterstvo investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR MIRRIZa ľudí