Ministerstvo chce kúpiť termobielizeň pre vojakov za milióny

Do Afganistanu odišli desiatky slovenských elitných vojakov
Slávnostný pochod počas slávnostného nástupu príslušníkov 5. pluku špeciálneho určenia odchádzajúcich plniť úlohy do operácie ISAF v Afganistane. Žilina, 6. jún 2014. Foto: SITA/Milo Fabian

BRATISLAVA 15. júla (WEBNOVINY) – Ministerstvo obrany SR plánuje nakúpiť pre vojakov termobielizeň za približne 3,5 milióna eur aj s DPH. Zákazka by mala byť na štyri roky, na výber dodávateľa plánuje rezort obrany vyhlásiť verejné obstarávanie.

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Balleková s tým, že chcú dať priestor čo najväčšiemu počtu dodávateľov, preto informujú o pripravovanej verejnej súťaži aj takýmto spôsobom.

Ministerstvo chce nakúpiť termobielizeň pre vojakov na zimné i letné obdobie. „Termobielizeň je súčasť výstroja vojaka do sťažených klimatických podmienok. Jej nákup plánujeme na základe požiadaviek ozbrojených síl,“ vysvetlila Balleková. Dodávateľa chce rezort obrany vybrať v elektronickej aukcii v rámci nadlimitnej verejnej súťaže. Reálne počty kúpenej bielizne pre vojakov budú podľa Ballekovej závisieť od aktuálnych potrieb a finančných možností rezortu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SROzbrojené sily Slovenskej republiky