Ministerstvo dopravy podporí turizmus v Tatrách a na Liptove

Farmárske trhy
V bratislavskom Sade Janka Kráľa sa cez víkend konali prvýkrát Farmárske trhy. Organizátorom pilotného ročníka trhov bola krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism. Cieľom bolo podporiť miestnych producentov a symbolicky na chvíľu spojiť vidiek s mestom a nadviazať na tradíciu z minulosti, kedy farmári z okolitých dedín dovážali na bratislavské trhy svoje produkty a zároveň mali príležitosť stretnúť sa so svojimi známymi. Sad zaplnili tradičné stánky s remeselnými výrobkami, pre deti i dospelých boli pripravené súťaže a ume Foto: SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 4. júla (WEBNOVINY) – Desiatky projektov na skvalitnenie cestovného ruchu a nové služby pre domácich a zahraničných turistov podporí Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR (MDVRR) dotáciami vo výške takmer 3,4 mil. eur.

Vo štvrtok o tom rozhodla komisia, ktorá hodnotila žiadosti krajských a oblastných organizácií cestovného ruchu o poskytnutie dotácií na čele so štátnym tajomníkom Františkom Palkom.

„Vďaka týmto dotáciám dostanú regióny po celom Slovensku unikátnu možnosť realizovať zaujímavé projekty, aby prilákali turistov. Skúsenosti z minulého roka ukázali, že práve takáto podpora má veľký potenciál pretaviť sa do nárastu turistov,“ povedal Palko.

Komisia pridelila dotácie 30 oblastným organizáciám cestovného ruchu a 2 krajským organizáciám cestovného ruchu. Najvyššiu dotáciu, a to vo výške 767 tis. eur, dostala oblastná organizácia cestovného ruchu Región Vysoké Tatry.

Tieto prostriedky sú určené na viaceré projekty, napríklad na budovanie zabezpečených ciest (via feraty) a športovísk, podporu cykloturistiky, úpravy bežeckých tratí a zabezpečenia turisticko-informačných služieb.

Druhú najvyššiu podporu získala Bratislavská organizácia cestovného ruchu (takmer 395 tis. eur), ďalej oblastné organizácie cestovného ruchu Región Liptov (takmer 338 tis. eur) a Jasná (305 tis. eur).

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom