Ministerstvo financií je pripravené, uvoľní peniaze na kompenzáciu výdavkov za celoplošné testovanie

Peniaze, testovanie, antigénové testy
Foto: ilustračné, SITA- Koláž WBN

Ministerstvo financií (MF) SR je pripravené na základe verifikovaných údajov okamžite uvoľniť potrebné zdroje na kompenzáciu výdavkov v súvislosti s testovaním na ochorenie COVID-19.

Viac o téme: Koronavírus

Ako ministerstvo uvádza v tlačovej správe, aktuálne stále čaká na potrebné žiadosti od dotknutých rezortov a v prípade peňazí pre mestá a obce na údaje z ministerstva vnútra.

Samosprávy sa budú obracať na okresné úrady

„Pri financovaní celoplošného testovania a pri kompenzácii nákladov, ktoré vznikli mestám a obciam, bol zvolený model, na základe ktorého sa samosprávy obracajú na okresné úrady patriace pod ministerstvo vnútra. Práve rezort vnútra má k dispozícií zákonný rámec, ako v týchto výnimočných okolnostiach postupovať,“ uvádza tlačový odbor ministerstva financií.

Ministerstvo financií čaká na oficiálnu žiadosť

Kým MF SR nemá oficiálnu žiadosť na uvoľnenie prostriedkov z rezortu vnútra, zdroje uvoľniť nevie.

„Zároveň platí, že financie nebudú smerovať priamo mestám a obciam, ale na účet ministerstva vnútra, ktoré ich následne bude dotknutým samosprávam zasielať,“ dodáva rezort financií.

Ako dodáva tlačový odbor ministerstva, čaká sa aj na podklady z rezortu obrany. V tomto prípade ide o finančné prostriedky určené pre lekársky personál, ktorý sa na testovaniach zúčastnil.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MF Ministerstvo financií SRMO Ministerstvo obrany SR