Ministerstvo investícií podporí projekty obcí v najmenej rozvinutých okresoch, dostanú takmer päť miliónov eur

farmári, peniaze, dotácie
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI) vyhlásilo novú výzvu na podporu rozvoja cestovného ruchu, zelených riešení, ale aj obnovu ciest a chodníkov v objeme 4,9 milióna eur.

Určená je pre obce z najmenej rozvinutých okresov, ktorým koncom roka 2020 skončila možnosť čerpať peniaze z balíka na podporu týchto okresov. Ako ministerstvo investícií v piatok informovalo, žiadosti o príspevok je možné zaslať výlučne elektronicky do 5. novembra.

Započítanie oprávnených výdavkov

O dotáciu na základe aktuálnej výzvy môžu žiadať obce z okresov Kežmarok, Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Sabinov, Sobrance, Svidník, Trebišov, Veľký Krtíš a Vranov nad Topľou. Na jeden projekt je možné získať podporu od 40-tisíc do 250-tisíc eur, započítať je možné oprávnené výdavky už od 1. januára 2021.

Obce, ktoré predložia podpísanú žiadosť elektronicky spolu s prílohami do 20. októbra a vyplnia krátky online registračný formulár, získajú dodatočných 10 bonusových bodov k celkovému bodovému hodnoteniu.

Systematická a adresná podpora

Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií Veronika Remišová (Za ľudí) uviedla, že podpora regionálneho rozvoja musí byť systematická a adresná.

„O to viac to platí v prípade najmenej rozvinutých okresov. Týmto regiónom musíme poskytnúť účinnú pomoc a podporovať vytváranie nových pracovných miest, aby sme zastavili odchod šikovných ľudí z regiónov, ale aj zo Slovenska,“ povedala vicepremiérka.

„Verím, že obce využijú celý balík takmer 5 miliónov eur a predložia odbornej a nezávislej komisii kvalitné projekty,“ dodala Remišová.

Rezort investícií za dva roky podporil všetky regióny bez ohľadu na stupeň ich rozvoja cez rôzne schémy pomoci celkovou sumou 17,8 milióna eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Veronika Remišová
Firmy a inštitúcie Ministerstvo investícií regionálneho rozvoja a informatizácie SR MIRRI