Ministerstvo kultúry spustilo webstránku na pomoc ľuďom z kultúrneho priemyslu

Covid, peniaze
Parlament odobril predĺženie podporného obdobia pre čerpanie nemocenských dávok. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Ministerstvo kultúry SR (MK SR) spustilo webstránku na pomoc ľuďom z kultúrneho a kreatívneho priemyslu. Informovala o tom hovorkyňa MK SR Zuzana Viciaňová. Na stránke PomahameKulture.sk nájdu záujemcovia zhromaždené všetky informácie o aktuálnych výzvach, dotáciách, štipendiách či rôznych projektoch.

Na stránke sa nachádzajú nielen informácie o pomoci od MK SR, Fondu na podporu umenia a Audiovizuálneho fondu, ale aj od Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, Ministerstva hospodárstva SR či samospráv. MK SR plánuje tieto poskytnuté informácie pravidelne aktualizovať a dopĺňať.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Ministerka kultúry Natália Milanová (OĽaNO) poukázala, že pandémia najvýraznejšie zasiahla sektor kultúry a kultúrno-kreatívneho priemyslu, keď „zatvorila dvere“ kultúrnych inštitúcií a podujatí. Poznamenala však, že pracujú na ďalších formách pomoci pre jednotlivé segmenty kultúry a kultúrno-kreatívneho priemyslu.

„Náš ‚Korona tím‘ v úzkej spolupráci s predstaviteľkami a predstaviteľmi kultúry a kultúrno-kreatívneho priemyslu tvorí ďalšie formy pomoci, aby boli čo najprístupnejšie a najefektívnejšie pre čo najväčší okruh pracujúcich v tomto sektore,“ priblížila.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Natália MilanováZuzana Viciaňová
Firmy a inštitúcie MK Ministerstvo kultúry SR