Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tank leopard
Foto: military-today.com
2. augusta 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Ministerstvo nevie, čo s tankovou muníciou, daruje ju Čechom

BRATISLAVA 4. augusta (WEBNOVINY) – Slovenské ministerstvo obrany plánuje českým kolegom darovať 112 kusov tankovej munície, ktorá je v našej armáde prebytočná. Návrh dohody o darovaní je v medzirezortnom pripomienkovom konaní.

Materiál nadväzuje na Dohodu medzi Ministerstvom obrany Slovenskej republiky a Ministerstvom obrany Českej republiky o vzájomnej spolupráci z 2. mája 1994 a medzivládnu dohodu oboch strán o rozvoji spolupráce v oblasti obrany z 20. septembra 2013.

“Súčasné skladové zásoby tankovej munície boli v čase jej obstarania projektované pre operačnú potrebu väčších tankových jednotiek, akými v súčasnosti disponujú Ozbrojené sily SR. Preto v záujme šetrenia finančných prostriedkov potrebných na jej skladovanie a stráženie sme sa rozhodli ponúknuť ju v rámci vyššie spomínanej spolupráce. Vzhľadom na obmedzenú životnosť munície je finančne výhodnejšie ponúknuť túto muníciu partnerovi takpovediac do spotreby, ako znášať náklady spojené s jej likvidáciou po uplynutí jej technickej životnosti,” vysvetlila hovorkyňa MO SR Martina Balleková.

Armáda Českej republiky bude tento vojenský materiál podľa návrhu dohody využívať výhradne pre vlastné účely. Tankové strely by jej mali odovzdať vo vojenskom útvare Poprad.

Odporúčané články

Hovorca armády Vanga končí, rozhodol sa odísť do civilu Ministerstvo chce kúpiť termobielizeň pre vojakov za milióny

Témy

Diskusia

Muniztr Dobrá rada nad zlato - nech ju rozpredajú našim šoférom, bude ako doplnkový balíček k autolekárničkam. Autolekárnička bude fungovať ako prvá pomoc a munícia ako posledná pomoc. Súdruh Gašpar sa môže inšpirovať. Čechomtonesmrdí Česi muníciu predajú pravdepodobne ukrfašistom, a s našou muníciou potom budú zabíjaní civilní obyvatelia na území, ktorú bráni slabo vyzbrojená domobrana, brániaca svoje rodiny, svoje strechy nad hlavou ! Ktojezatozodpovedný Zase nás česi primitívne ojebabrali, oni si s muníciou už poradia, a my utrieme hubu, ako vždy. nicky Naša armáda ju daruje Čechom a Česi ju predajú... História potvrdila efektivitu hrôzostrašných zbraní z Vietnamu. KBT, DBT, PBT. KrátkaBojováTyč, DlháBojováTyč, ProtilietadlováBojováTyč. Inak načo armáda? Stačí pozrieť čo sa deje na Ukrajine. Slovenská armáda nikdy samostatne poriadne nebojovala okrem SNP. a SNP podľa rozsahu, trvania, nasadenia síl bola jednou z najkrvavejších...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...