Ministerstvo obrany chce sprístupniť dohodu o obrannej spolupráci s USA parlamentnému výboru

Gajdoš
Minister obrany SR Peter Gajdoš Foto: archívne, SITA/Diana Černáková

BRATISLAVA 2. apríla (WebNoviny.sk) – Ministerstvo obrany požiada rezort diplomacie o súhlas na sprístupnenie návrhu Dohody o obrannej spolupráci medzi SR a USA pre členov parlamentného výboru pre európske záležitosti.

Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková, ministerstvo zahraničia je gestorom predmetnej dohody.

Poslanecký prieskum na ministerstve

Ministerstvo obrany SR naďalej zotrváva na svojom stanovisku, že na rokovaniach k návrhu predmetnej dohody sa nebudú zástupcovia rezortu obrany zúčastňovať,“ dodala Capáková.

Poslanci Výboru NR SR pre európske záležitosti absolvujú poslanecký prieskum na ministerstve obrany, kde sa oboznámia s predbežnými návrhmi na dohodu o obrannej spolupráci s USA. Dohodli sa na tom dnes na zasadnutí výboru, na ktorý prišiel šéf rezortu obrany Peter Gajdoš (SNS) vysvetliť svoj postoj k spornej problematike.

Neboli akceptované pripomienky

Minister je pripravený poslancom poskytnúť všetky odborné stanoviská k dohode o obrannej spolupráci aj napriek tomu, že do rokovaní o dohode rezort obrany nevstupuje.

Gajdoš vysvetlil, že rezort obrany odstúpil od rokovaní z toho dôvodu, že pripomienky, ktoré k návrhu zmluvy mali, neboli akceptované. „Z toho dôvodu ministerstvo obrany odstupuje od ďalšieho rokovania o uvedenej zmluve a sťahujem svojich expertov,“ uviedol s tým, že o tom informoval rezort zahraničných vecí, ktorý je garantom rokovaní.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Gajdoš
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SR