Ministerstvo obrany v súvislosti s podozrivými predajmi pozemkov iniciovalo audit štátnej firmy

komasácia, pozemky, pôda
Foto: ilustračné, Getty Images

Ministerstvo obrany iniciovalo audit vo svojej akciovej spoločnosti Horezza v súvislosti s podozrivými predajmi pozemkov v Tatranskej Lomnici. Vyhoveli tak žiadosti mimovládnej organizácie Transparency Internation Slovensko (TIS), ktorá na audit upozornila na sociálnej sieti.

TIS ešte v apríli tohto roka upozornila na to, že štátna firma predala Martinovi Halčínovi a Ľubomírovi Bachledovi pozemky v atraktívnej lokalite v priemere za 17,5 eura za meter štvorcový.

„Podľa našich zistení pritom Horezza ponúkala rovnaké pozemky o dva a pol roka skôr známemu tatranskému podnikateľovi Viliamovi Dubielovi a jeho manželke za priemernú cenu 45 eur za meter štvorcový. Teda za cenu určenú znaleckým posudkom,“ pokračovalo TIS.

Štátna spoločnosť tak predala pozemky o takmer 830-tisíc eur lacnejšie, než určila znalecká cena z roku 2017. Ceny nehnuteľností v predmetnej lokalite pritom medzičasom ešte vzrástli.

Organizácia TIS okrem podnetu na ministerstvo obrany iniciovala aj priestupkové konanie, keďže im Horezza odmietla podľa Infozákona sprístupniť detaily ohľadom predaja pozemkov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Martin Halčin
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SR