Ministerstvo premrhalo svoju prvú šancu, reaguje Dolinský na výberové konanie na riaditeľa NOÚ

Jozef Dolinský
Jozef Dolinský. Foto: archívne, SITA/Ján Slovák.

BRATISLAVA 22. jún (WebNoviny.sk) – Bývalý šéf Národného onkologického ústavu Jozef Dolinský reaguje na ukončené výberové konanie na tento post. Víťazom a novým riaditeľom sa nakoniec stal Tomáš Alscher, ktorý pôsobil na poste ekonomického riaditeľa.

Jozef Dolinský sa znova neuchádzal o tento post v aktuálnom výberovom konaní. Dôvodom bol spôsob výberového konania, ktorý nepovažoval za prijateľný, keďže podľa jeho slov, výberová komisia si projekty uchádzačov ani nevypočula.

Zverejňujeme celé stanovisko Jozefa Dolinského na skončené výberové konanie na riaditeľa Národného onkologického ústavu, ktoré poskytol agentúre SITA:

„Výber nového generálneho riaditeľa NOÚ nepovažujem za procesne správny  a transparentný. Hlavnou prioritou ministerstva zdravotníctva po kríze, ktorej ústav v posledných mesiacoch čelil, malo byť prinavrátiť dôveru pacientov a zamestnancov v NOÚ ako verejnoprávnu inštitúciu. Spôsobom, akým ministerstvo nového generálneho riaditeľa NOÚ vyberalo, túto svoju prvú šancu premrhalo. Som ale presvedčený, že prídu ďalšie, pretože pacient a jeho rodina musia byť pre nás všetkých na prvom mieste,“ vyhlásil Jozef Dolinský.

Jozef Dolinský šéfoval NOÚ do decembra 2016, kedy ho poverili riadením projektu novej Univerzitnej nemocnice Bratislava. Na jeho miesto nastúpil poslanec za Smer-SD Jozef Valocký. Po tom, ako sa ústav dostal do problémov s nedostatkom pracovníkov, Valocký koncom apríla tohto roku z funkcie rezignoval.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef DolinskýJozef Valocký
Firmy a inštitúcie NOÚ Národný onkologický ústav