Ministerstvo vnútra vyhlásilo obstarávanie na zabezpečenie zariadení na detekciu výbušnín

Ministerstvo vnutra sr.jpg
Budova ministerstva vnútra. Foto: ilustračné, maps.google.com

Ministerstvo vnútra vyhlásilo verejné obstarávanie na zabezpečenie takzvaných spektrometrov používaných na detekciu výbušnín alebo napríklad drog.

Ako sa ďalej uvádza v oznámení na internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie, náklady na zabezpečenie zariadení odhadli na 399 170 eur bez DPH.

Spektrometere umožňujú skúmať chemické zloženie látky alebo predmetu na báze merania odrazeného svetla, respektíve odrazenej vlnovej dĺžky.

Viacero zariadení

Konkrétne má rezort záujem o tri kusy prenosného ručného Ramanovho spektrometra, ktorý je určený na detekciu výbušnín, drog a iných nebezpečných chemických látok (napríklad toxické priemyselné chemikálie, bojové chemické látky) zneužiteľných k páchaniu trestnej činnosti.

Zariadenie pracuje na princípe laserového lúča. Rovnako v troch kusoch chce ministerstvo zaobstarať aj prenosný ručný FTIR spektrometer, ktorý rovnako slúži na detekciu rôznych nebezpečných látok vrátane výbušnín a drog.

Toto zariadenie pracuje na princípe takzvanej infračervenej spetroskopie. Zariadenia majú využívať pracoviská Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru v Bratislave, Košiciach a Slovenskej Ľupči.

Predkladanie ponúk

Záujemcovia o dodanie spektrometrov môžu rezortu predkladať ponuky do 12. januára. Ich zabezpečenie bude podľa ministerstva vnútra financované v rámci európskeho Fondu pre vnútornú bezpečnosť, konkrétne projektu zameraného na zavedenie nových metód a technológií v oblasti pyrotechniky pod názvom „PYRODETEC“.

Projekt je financovaný s podielom 75% z prostriedkov Európskej únie a 25% z prostriedkov rezortu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRÚVO Úrad pre verejné obstarávanie