Ministerstvo zahraničia sa ohradilo proti špekuláciám v denníku NY Times, vyzvalo Fica na podporu teritoriálnej integrity Ukrajiny

Robert Fico
Predseda strany Smer-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Ľudovít Vaniher

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ SR) odmieta „špekulácie“ zverejnené v americkom denníku The New York (NY) Times. Pre agentúru SITA tak reagovalo na pondelkové vyjadrenia predsedu strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica.

Predstavitelia americkej administratívny, ktorých oslovil NY Times, podľa Fica povedali, že plány na pomoc ukrajinským povstalcom môžu zahŕňať výcvik v susedných krajinách, ktoré sú súčasťou východného krídla NATO, teda Poľsko, Rumunsko a Slovensko. Akékoľvek diskusie na túto tému poprelo aj ministerstvo obrany.

„Zároveň však vyzývame politikov a konšpirátorov na Slovensku, aby sa viac ako vykonštruovaným tvrdeniam v tlači a strašeniu dohodou s USA venovali tomu, čo je pre záujem SR dôležité – a to je suverenita a nezávislosť Ukrajiny ako nášho bezprostredného suseda,“ uviedlo ministerstvo zahraničných vecí. Vyzvalo tiež Roberta Fica, aby sa jednoznačne vyjadril k hrozbe, ktorej je vystavená Ukrajina a jednoznačne a bez zahmlievania podporil jej teritoriálnu integritu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Robert Fico
Firmy a inštitúcie MO Ministerstvo obrany SRMZVEZ Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SRNew York Times