Ministerstvo zaregistrovalo novú politickú stranu Šanca

Eva Babitzová
Členka predsedníctva novej strany Eva Babitzová. Foto: SITA/Ján Slovák

BRATISLAVA 26. marca (WEBNOVINY) – Ministerstvo vnútra zaregistrovalo stranu Šanca. Nová strana tak môže zabojovať v budúcoročných parlamentných voľbách. Ministerstvo vnútra stranu zaregistrovalo na základe 14 051 platných podpisov ľudí z celého Slovenska.

„Pokračujeme vo vytváraní komunity odborníkov, ktorí budú prinášať odborné, nie politické riešenia. Zaregistrovaním Šance vznikol priestor, ako tieto riešenia dostať do verejného života,“ povedala dnes pre agentúru SITA členka predsedníctva novej strany Eva Babitzová.

Šanca chce zlepšiť podnikateľské prostredie

Už v polovici apríla rozbieha Šanca roadshow po Slovensku, jej cieľom je spoločná príprava opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia s podnikateľmi z regiónov. Odborné tímy Šance okrem toho pracujú aj na zmenách v školstve, súdnictve a rozsiahlej zmene volebného systému.

Zloženie predsedníctva, ktoré bude viesť Šancu až do ustanovujúceho kongresu, bude známe v pondelok 30. marca, kedy sa stretnú zástupcovia všetkých krajov v Banskej Bystrici. „Hlavnou témou bude práca v regiónoch, začíname totiž s registráciou členov. Už v tejto chvíli neformálne evidujeme v každom kraji desiatky aktívnych sympatizantov, ktorí už čakajú na možnosť oficiálne sa pripojiť k tímu Šance,“ povedala Babitzová.

Od svojho oficiálneho predstavenia v polovici februára navrhla Šanca viaceré riešenia problémov, ktoré budú aj súčasťou pripravovanej vízie Slovenska.

Návrh, ktorý rieši zlú sociálnu situáciu rodičov, zastavili poslanci za Smer

Návrh na zvýšenie, predĺženie a flexibilné čerpanie materskej, ktorý rieši zlú sociálnu situáciu rodičov s deťmi, tento týždeň zastavili v Národnej rade SR poslanci za Smer-SD. „Toto je obraz dnešnej politiky, ktorá ignoruje fakt, že až 30 percent mladých rodín s deťmi je ohrozených chudobou. My však máme pripravený aj plán B, ktorým chceme tieto opatrenia presadiť do legislatívy,“ dodala Babitzová.

Konkrétne výsledky podľa Babitzovej priniesol aj návrh predstavený v druhej polovici februára, ktorý môže ochrániť subdodávateľov pri verejných zákazkách pred nezaplatením faktúr. Riešením, ktoré si nevyžaduje ani zmenu zákona, je podľa Šance dobrovoľné doplnenie zmlúv pri verejných zákazkách o podmienku preukázania úhrad faktúr subdodávateľom.

Tento návrh rozposlala Šanca približne 3000 verejným obstarávateľom. „Viaceré mestá a obce na tento návrh pozitívne zareagovali s tým, že zvážia jeho využívanie pri nimi zadávaných zákazkách,“ dodala Babitzová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eva Babitzová
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikyŠanca