Ministri zahraničia EÚ diskutujú o terorizme a Rusku

Európska únia
Foto: Thinkstock

BRUSEL 19. januára (WEBNOVINY) – Ministri zahraničia Európskej únie budú v pondelok rokovať o hrozbe terorizmu. Európa je v stave zvýšenej ostražitosti po nedávnych teroristických útokoch v Paríži, ktoré si vyžiadali 17 obetí, ako aj po zmarenom teroristickom sprisahaní v Belgicku.

Všetky články o teroristických útokoch v Paríži nájdete

—–> TU

Dvadsaťosem ministrov prediskutuje obavy týkajúce sa návratu radikalizovaných Európanov zo Sýrie a Iraku. Nebudú sa prijímať žiadne rozhodnutia, ale bude sa debatovať o prípravách na špeciálny summit venovaný terorizmu, ktorý sa bude konať vo februári, uviedla agentúra AFP.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

Rokovania sa tiež zamerajú na vzťahy EÚ-Rusko. Šéfka európskej diplomacie Federica Mogheriniová v tejto súvislosti uviedla, že akékoľvek stiahnutie sankcií by bolo možné len v prípade zlepšenia situácie na východe Ukrajiny, nové násilnosti preto nie sú podľa nej žiadnou dobrou správou. Ministri sa budú zaoberať opatreniami, ktoré je možné prijať okrem sankcií, alebo tiež možnosťou lepšej koordinácie v rámci EÚ s cieľom zlepšiť postavenie Ukrajiny.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Federica Mogheriniová