Minuloročný finalista Čilič na Wimbledone skončil, premárnil vedenie 2:0 na sety

Marin Čilič
Chorvátsky tenista Marin Čilič počas zápasu 2. kola Wimbledonu, v ktorom podľahol Argentínčanovi Guidovi Pellovi 6:3, 6:1, 4:6, 6:7 (3), 5:7 za 193 minút. Londýn, 5. júl 2018. Foto: SITA/AP.

LONDÝN 5. júla (WebNoviny.sk) – Chorvátsky tenista Marin Čilič prekvapivo skončil už v druhom kole tretieho grandslamového turnaja sezóny vo Wimbledone (2. – 15. júla, celková dotácia 34 miliónov libier).

Zápas museli pre dážď prerušiť

Minuloročný finalista tohto trávnatého podujatia viedol v zápase proti Argentínčanovi Guidovi Pellovi 2:0 na sety, ale duel bol v stredu prerušený pre dážď a vo štvrtkovej dohrávke dominoval Juhoameričan. Rodák z mesta Bahía Blanca triumfoval pomerom 3:6, 1:6, 6:4, 7:6 (3), 7:5.

Dvadsaťdeväťročný Čilič v pozícii nasadenej trojky turnaja v úvodných dvoch setoch potvrdzoval úlohu favorita a súperovi dovolil uhrať iba štyri gemy. Kľúčová bola však siedma hra tretieho dejstva, v ktorej Guido Pella brejkol svojho protivníka.

Pella premenil štvrtý mečbal

Následne museli organizátori stretnutie prerušiť pre dážď a dohrávku naplánovali na štvrtok. V nej mal Argentínčan od začiatku navrch a okrem malého výpadku na začiatku štvrtého setu Chorváta nepustil do vedenia.

Po vyše troch hodinách premenil štvrtý mečbal a postúpil do tretieho kola, kde narazí na Američana Mackenzieho McDonalda.

Wimbledon je obľúbeným turnajom Marina Čiliča, v ostatných štyroch rokoch nikdy neskončil skôr ako vo štvrťfinále. Vlani dokonca dokráčal až do súboja o víťaznú trofej, ale so Švajčiarom Rogerom Federerom prehral jednoznačne v troch setoch. V zbierke má preto jediný grandslamový titul, ktorý získal v roku 2014 na US Open.

Wimbledon – dvojhra mužov – 2. kolo

Guido Pella (Arg.) – Marin Čilič (Chor.) 3:6, 1:6, 6:4, 7:6 (3), 7:5 za 193 minút