Miro Žbirka si plní sny, nahráva v prestížnom štúdiu

Žbirka

BRATISLAVA 11. júla (WEBNOVINY) – Slovenský spevák Miro Žbirka nahráva v legendárnom londýnskom Studio 2 na Abbey Road.

Nahrať novú pieseň Love Shines v najprestížnejšom nahrávacom štúdiu na svete, kde pracovali hudobné ikony ako The Beatles, Radiohead, Pink Floyd, U2, Oasis a mnoho ďalších, je snom, ktorý si hudobník splnil k svojmu jesennému životnému jubileu.

Pod vedením britského producenta Roba Cassa a zvukového mága Sama Okella, ktorý sa podieľal napríklad na remastrovaní nahrávok The Beatles, sa v štúdiu zišli James Ewers (bass), Pearse MacIntyre (gitara), Dean Ross (piano) a bubeník Blair Cunningham, ktorý spolupracoval napríklad s kapelou Pretenders.

Nahrávanie v Abbey Road je dôležitým, nie však jediným narodeninovým prianím či zážitkom, ktoré na Mira Žbirku a jeho fanúšikov ešte v tomto „jubilejnom roku“ čakajú.

Miro Žbirka, ktorý 21. októbra oslávi šesťdesiatku, absolvuje 8. novembra v pražskej O2 Arene narodeninový koncert s príznačným názvom Happy Birthday. Okrem jeho kapely a symfonického orchestra mu v Prahe budú robiť spoločnosť špeciálni hostia, ktorých mená zatiaľ nechce zverejniť.

Miro Žbirka začínal ako člen skupiny Modus. V roku 1977 získal spoločne s Jankom Lehotským a Marikou Gombitovou zlatú Bratislavskú lýru za pieseň Úsmev. Prvý sólový album, ktorý vydal so skupinou Limit, dostal názov Doktor Sen (1980). V roku 1982 sa stal ako prvý interpret zo Slovenska československým Zlatým slávikom.

Od začiatku svojej kariéry absolvoval množstvo koncertov doma i v zahraničí, zahral si v televíznom muzikáli Neberte nám princeznú (1981) a vydal 14 štúdiových albumov, z ktorých viaceré vyšli aj v angličtine. Zatiaľ posledným radovým albumom je nahrávka Empatia z roku 2009.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miro Žbirka