Miroslav zatiahol školáčku medzi stromy a sexuálne ju obťažoval, dostal podmienečný trest

súd, sudca
Foto: ilustračné, Getty Images

BANSKÁ BYSTRICA 2. apríla (WebNoviny.sk) – Trest dva roky odňatia slobody podmienečne za zločin sexuálneho násilia potvrdil v utorok odvolací senát Krajského súdu v Banskej Bystrici pre mladistvého 16-ročného Miroslava Sz. zo Šivetic v okrese Revúca. Nádejný futbalista skutok sexuálneho násilia spáchal voči maloletej školáčke z tej istej obce.

Dievča kričalo o pomoc

Na súde mladík priznal, že v auguste minulého roku v Šiveticiach zatiahol medzi stromy o dva roky mladšie dievča, objal ho a pritískal k sebe.

Napriek odmietaniu školáčky sa ju pokúšal pobozkať a rukou cez nohavičky ju ohmatával na intímnych miestach. Keď dievča začalo kričať o pomoc, ušiel. Spôsobil jej však poranenie intímneho miesta, ktoré si nevyžiadalo lekárske ošetrenie.

Voči rozsudku sa odvolali

Senát Okresného súdu v Revúcej uznal Miroslava Sz. za vinného a vymeral mu dva roky odňatia slobody s podmienečným odkladom výkonu trestu na pätnásť mesiacov. V jeho prospech svedčila skutočnosť, že nebol ešte súdne trestaný a k protiprávnemu konaniu sa priznal.

Voči rozsudku sa odvolal prokurátor i obžalovaný. Žalobca požadoval vzhľadom na závažnosť skutku prísnejší trest, obžalovaný naopak miernejší.

Krajský súd vyhovel žalobcovi a skúšobnú dobu podmienečného trestu predĺžil z pätnástich mesiacov na dva roky. Miroslav Sz. vo futbale reprezentuje školu i mesto Jelšava. Výsledky v štúdiu však zaostávajú za športovými.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Krajský súd Banská Bystrica