Mišenka si slobodu neužil, pred väznicou ho čakali policajti

Viliam Mišenka
bvinený z viacerých vrážd Viliam Mišenka (uprostred) počas príchodu do priestorov Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici. Foto: SITA/Ján Viazanička

BRATISLAVA 30. júna (WEBNOVINY) – Krajský súd v Nitre dnes definitívne oslobodil spod obžaloby za vraždu Viliama Mišenku, ktorého chytili na úteku vo Venezuele. Pred nitrianskou väznicou ho už čakali policajti, ktorí ho odviedli na výsluch v prípade výbuchu v topoľčianskej firme. Je to už posledný prípad, kde čelí obvineniu. Informuje portál Aktuálne.sk.

Krajský súd ho oslobodil v prípade vraždy Jozefa Gudába. Senát nitrianskeho okresného súdu ho tento rok vo februári uznal za vinného a uložil mu trest 11 rokov vo väznici s maximálnym stupňom stráženia. Prokurátorka podala odvolanie, žiadala vyšší trest. Odvolal sa aj Viliam Mišenka. Ako informuje portál, v utorok súd rozsudok zrušil a Viliama Mišenku oslobodil, lebo nebolo podľa neho preukázané, že obžalovaný skutok spáchal.

Viliam Mišenka bol dlhodobo na úteku. V januári 2013 ho zadržali vo Venezuele a o mesiac neskôr ho doviezli na Slovensko. Posadili ho do väzby pre obvinenie z vraždy bossa sýkoriek Petra Čongrádyho zo septembra 2004. Ukázalo sa však, že tento čin nespáchal. K vražde sa priznali iní, kľúčového svedka obvinili z krivej výpovede a Mišenku prepustili v decembri 2013 spoza mreží. Do väzby ho potom posadili pre obvinenie z vraždy Jozefa Gudábu z marca 2003, pripomína Aktuálne.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Viliam Mišenka