Mišenku a Mella zbavili obvinenia v kauze lúpeže

Hľadaný Viliam Mišenka v Bratislave
Obvinený z viacerých vrážd Viliam Mišenka (tretí zľava) vystupuje z vládneho leteckého špeciálu po príchode z Venezuely na Letisko M. R. Štefánika v Bratislave. Bratislava, 7. február 2013. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 17. augusta (WEBNOVINY) – Dva týždne boli Viliam Mišenka, Karol Mello a Štefan Borko obvinení v kauze lúpeže v dome topoľčianskych podnikateľov spred 17 rokov.

Námestník okresnej prokurátorky v Topoľčanoch obvinenie trojice v posledný júlový deň zrušil. „Uznesenie o vznesení obvinenia voči Karolovi M. a spol. bolo v rámci výkonu dozoru nad dodržiavaním zákonnosti v prípravnom konaní zrušené ako nezákonné a neopodstatnené,“ uviedol pre agentúru SITA hovorca Krajskej prokuratúry v Nitre Ján Ludva. Na zrušenie obvinenia upozornil ako prvý denník Nový Čas.

Trojicu pôvodne obvinil vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry za trestný čin lúpeže a porušovania domovej slobody.

Prepadnutie sa podľa Nového Času stalo v januárový večer v roku 1996. Do rodinného domu sa údajne vlámali dvaja muži. Paralyzérom zaútočili na dcéru majiteľov domu a pýtali sa jej, kde majú ukryté peniaze. Skrýšu vraj prezradila, lebo ju jeden z chlapov začal obchytkávať. Zo skrýše v spálni údajne vzali 800-tisíc korún (26 555 eur).

Viliam Mišenka, Štefan Borko a Karol Mello sú obvinení aj v prípade zavraždenia mafiána Petra Čongrádyho. Mišenka je momentálne vo väzbe pre spomínané obvinenie v prípade Čongrády. Mello, ktorý sa zdržiava v Belize, je okrem tohto prípadu obvinený aj v kauze vraždy mladej ženy a chlapca z roku 2004, ktorá sa stala v Moste pri Bratislave a tiež v ďalších dvoch prípadoch vrážd.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Karol MelloViliam Mišenka