Mladé hokejistky po troch prehrách zvíťazili

Hokejistky Slovenska

ROMANSHORN 7. januára (WEBNOVINY) – Slovenské hokejové reprezentantky do 18 rokov v pondelok dosiahli svoj prvý úspech na turnaji I. divízie majstrovstiev sveta hráčok tejto vekovej kategórie vo švajčiarskom Romanshorne.

Po troch prehrách – zhodne pomerom 1:2 – zvíťazili nad rakúskymi rovesníčkami 3:1 (2:0, 0:0, 1:1).

Účinkovanie na tomto podujatí uzavrú v utorok od 13.00 h proti Francúzkam.

Mladé Slovenky položili základ triumfu už v úvodnej tretine. Najprv Petronela Novotná z HK Trnava gólom v presilovke v 9. min a potom Miriam Mikesková z HC Topoľčany presným zásahom v 19. min im zabezpečili vedenie 2:0.

Rakúšanky v záverečnej časti síce znížili zásluhou Sophie Volggerovej, ale viac už nedosiahli. Naopak, v záverečnej minúte inkasovali z hokejky Ivety Klimášovej (HK Spišská Nová Ves) v početnej nevýhode, ktorou sa pripravili o možnosť aspoň vyrovnať.

Dnes sme boli lepším družstvom a naše víťazstvo je plne zaslúžené. Som rád, že dievčatá pretrhli streleckú smolu z predchádzajúcich stretnutí. Takisto ma teší, že sme konečne využili presilovky. Z tejto kategórie MS vypadávajú do kvalifikácie dve družstvá. Náš zajtrajší záverečný zápas proti Francúzkam teda bude priamym súbojom o záchranu v I. divízii, keďže Francúzky dnes prekvapujúco zdolali Nórky. Verím, že dnešné víťazstvo naše dievčatá povzbudilo a zopakujú zodpovedný výkon aj v poslednom vystúpení na turnaji,“ povedal tréner SR „18“ Ján Valúch pre internetovú stránku Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Slovensko „18“ ženy – Rakúsko „18“ ženy 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Góly: 9. Novotná (Žitňanská, Lalíková), 19. Mikesková (Latečková, Gorecká), 60. Klimášová (Lalíková, Obercianová) – 58. Volggerová

Vylúčené: 4:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Weissová (Nem.) – Brusencevová (Rus.), Kieferová (Nem.)

Zostava SR: Jablonovská – Vanerková, Lalíková, Čurmová, Žitňanská, Zálešáková, Klimášová – Obercianová, Fortunová, Gorecká – Latečková, Mikesková, Novotná – Paľová, Mišková, Kollová – Záborská, Fedoročková, Bacová.