Mladé slovenské hokejistky v príprave privítajú Kanaďanky

Hokejistky
Foto: Ilustračné foto SITA/Ivan Kopčáni

BRATISLAVA 29. decembra (WEBNOVINY) – Slovenské hokejové reprezentantky sa v závere roka stretnú vo dvoch stretnutiach s výberom hráčok do 22 rokov z krajiny úradujúcich olympijských víťaziek z Kanady.

Zámorský tím privítajú v piatok 30. decembra o 17.00 h a v sobotu 31. decembra o 11.00 h zhodne na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave.

Pre zverenky Miroslava Karafiáta pôjde o ďalšiu previerku pred aprílovými majstrovstvami sveta v USA, na ktorých sa chcú opäť udržať v elitnej osmičke.

Pre povinnosti v zámorí chýba v nominácii brankárka Zuzana Tomčíková, ktorá sa vo výbornom svetle prezentovala na nedávnom Turnaji štyroch krajín v Bratislave. Slovenky pred súbojmi s Kanaďankami absolvovali v Bratislave krátke sústredenie.

Nominácia hokejovej reprezentácie žien SR na zápasy proti Kanade „22“ v Bratislave (zdroj: szlh.sk):

Brankárky: Jana Budajová (HK Poprad), Monika Kvaková (HC Slovan Bratislava ženy / ŽHKm Zvolen)

Obrankyne: Iveta Karafiátová (HC Slovan Bratislava ženy), Barbora Brémová (HC Slovan Bratislava ženy / HK Poprad), Barbora Kežmarská (HC Slovan Bratislava ženy / HC Osy Spišská Nová Ves), Petra Babiaková (HC Slovan Bratislava ženy / MHK Martin), Edita Raková (HC Slovan Bratislava ženy / ŽHK 2000 Šarišanka Prešov)

Útočníčky: Petra Jurčová, Anna Džurňáková (obe HC Slovan Bratislava ženy), Mária Herichová (HC Slovan Bratislava ženy / HK Poprad), Lenka Krajňáková (HK Poprad), Lenka Sroková, Janka Čulíková, Viktória Ihnaťová (všetky HC Slovan Bratislava ženy / HC OSY Spišská Nová Ves), Zuzana Moravčíková (HC Slovan Bratislava ženy / ŽHK 2000 Šarišanka Prešov), Petra Pravlíková, Martina Veličková (obe HC Panthers Minsk/Biel.), Jana Kapustová (Tornado Moskva/Rus.), Nicol Čupková (Agideľ Ufa/ Rus.), Nikola Gápová (SK Karviná/ČR).

Realizačný tím: Ľubomíra Kožanová (manažérka), Miroslav Karafiát (tréner), Imrich Antal (asistent trénera), Karin Oppitzová (lekárka), Vladimír Nemček, Jozef Hrtús (maséri).

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Iveta KarafiátováMiroslav KarafiátNicol ČupkováZuzana Tomčíková
Firmy a inštitúcie Slovenská hokejová reprezentácia žien