Mladí futbalisti zabojujú o majstrovstvá Európy aj s Rusmi

Lopta,futbal
Foto: SITA/AP

NYON 5. decembra (WEBNOVINY) – Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov sa stretne v I. fáze kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2014 s tímami Ruska, Islandu a Azerbajdžanu.

Tieto štyri krajiny sú členmi 10. kvalifikačnej skupiny a nastúpia proti sebe každý s každým formou turnaja v dosiaľ neurčenom dejisku.

Kontinentálny šampionát sa uskutoční v máji 2014 na Malte.

Z I. fázy kvalifikácie postúpia do tzv. Elite round prvé dva tímy z každej z trinástich skupín a mužstvo z tretej pozície s najlepšou bilanciou z duelov s prvými dvoma postupujúcimi. V eliminačnej II. fáze sa pripojí už aj obhajca trofeje Nemecko.

Na ME „2014“ postúpi sedem národných výberov, usporiadateľ má istú účasť. Informácie zverejnila oficiálna stránka Európskej futbalovej únie (UEFA).

Devätnástka so Srbskom, Írskom a Švajčiarskom

Slovensko do 21 rokov
Foto: SITA/Marián Peiger

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 19 rokov sa v II. fáze kvalifikácie (Elite Round) o postup na majstrovstvá Európy 2013 do Litvy stretnú s rovesníkmi zo Srbska, Írska a Švajčiarska.

Rozhodol o tom stredajší žreb v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. Zverenci trénera Milana Malatinského postúpili do elitnej skupiny z prvej fázy kvalifikácie ako najlepší tím z tretích miest a doplnili dvadsaťštvorku postupujúcich tímov.

V 8. skupine mladí Slováci so ziskom 6 bodov obsadili 3. pozíciu. V Elite Round sa prestaví 28 mužstiev rozdelených do siedmich štvorčlenných skupín.

Vyžrebovali aj kvalifikáciu na ME 2014

V Nyone vyžrebovali aj zloženie skupín v kvalifikácii o postup na ME 2014 do Maďarska.

Súpermi devätnásťročných Slovákov budú v 6. skupine rovesníci z Grécka, Albánska a Bulharska.

Do eliminačnej II. fázy, ktorá sa uskutoční na jar 2014, postúpia tradične dve najlepšie družstvá z každej skupiny a najlepší tím z tretích miest (na základe výsledkov z postupujúcimi vo vlastnej skupine). K postupujúcim bude v II. fáze bojov o európsky šampionát dosadené Španielsko.

Na záverečnom turnaji ME 2014 sa spoločne s usporiadateľskou krajinou Maďarskom predstaví ďalších sedem tímov. Účastníci európskeho šampionátu 2014 hráčov do 19 rokov budú zároveň bojovať o postup na majstrovstvá sveta 2015 hráčov do 20 rokov na Novom Zélande.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom