Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. novembra 2014 SprávySlovensko od WBN/PRSITA Diskusia()

Mladí právnici výborne reprezentovali Slovensko v USA

BRATISLAVA 20. novembra (WBN/PR) – Tím študentov Fakulty práva Paneurópskej vysokej školy skončil na výbornom siedmom mieste na jednej z najprestížnejších svetových súťaží v investičnej arbitráži Foreign Direct Investment Moot na pôde Pepperdine University v kalifornskom Malibu. V konkurencii 65 škôl boli lepší ako konkurenčné družstvá z takých svetových univerzít ako King´s College London, Georgetown University, či Hong Kong University.

Po troch víťazstvách v skupinovej fáze postúpil tím PEVŠ do osemfinále, kde zdolal súperov z University of Ottawa. Následne vo vyrovnanom štvrťfinálovom súboji s Jagellonskou univerzitou z Krakova prehral rozdielom jediného bodu a skončil tesne pred bránami semifinále. Na záver si zmeral sily s najprestížnejšou univerzitou súťaže, Harvard University.

Tím budúcich právnikov v zložení Marek Anderle, Martin Kridla, Peter Plachý a Anna Šablicová postúpil do celosvetového finále aj vďaka výhre v pražskom regionálnom kole. Úspešné účinkovanie študentov FP PEVŠ je ukážkou prepojenia štúdia s praxou. Na príprave pod vedením mentora, doc. JUDr. PhDr. Miroslava Slašťana, PhD., sa podieľala aj advokátska kancelária ROWAN Legal. Všetci členovia úspešného tímu majú okrem štúdia skúsenosti aj s prácou v advokácii.

„Získali sme cenné skúsenosti a kontakty, porovnali sme si vedomosti a schopnosti s budúcimi právnikmi prakticky z celého sveta. Súťaž prebiehala v angličtine, o to viac si ceníme dosiahnuté výsledky, najmä proti native speakrom,“ povedal Martin Kridla, člen tímu.

Tím Fakulty práva Paneurópskej vysokej školy tak nadviazal na tretie miesto z konkurenčnej súťaže FIAC vo Frankfurte, kde bol úspešnejší ako prestížne King´s College London, American University, Queen Mary University a mnohé ďalšie.

Význam investičnej arbitráže vzhľadom na globalizovanie svetového obchodu neustále rastie a rovnako aj dopyt po kvalitných právnikoch, ktorí sú odborníkmi v tejto oblasti.

Čo je FDI Moot?

Foreign Direct Investment Moot je jedna z dvoch najprestížnejších celosvetových súťaží v simulovanej investičnej arbitráži. Každoročne sa koná na niektorej zo zakladajúcich univerzít súťaže – na americkej Pepperdine University v Malibu, Suffolk University v Bostone, britskej King’s College London alebo na nemeckom German Institution of Arbitration vo Frankfurte. Tohtoročný prípad sa týkal fiktívneho sporu medzi investorom a štátom, predmetom ktorého boli štátne dlhopisy a reštrukturalizácia štátneho dlhu.

Odporúčané články

Paneurópska škola obhájila akreditácie na všetkých fakultách Sudkyňu, ktorá učí na Paneurópskej VŠ, zo sporu vylúčili

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...