Mladí Slovanisti nastúpili v Miláne proti Atléticu Madrid

BRATISLAVA 31. mája (WBN/PR) – Mladí futbalisti ŠK Slovan U13 sa cez víkend prebojovali medzi 16 najlepších tímov medzinárodného futbalového turnaja FOOTBALL FOR FRIENDSHIP. Tretí ročník priniesol množstvo skvelých futbalových momentov, o ktoré sa postarali mládežnícke tímy najprestížnejších klubov z 32 krajín sveta.

Turnaja sa pravidelne zúčastňujú mládežnícke tímy ako West Ham United FC, Galatasaray Istanbul, Atlético Madrid, Schalke 04 alebo Sparta Praha. Ročník 2016 bol pre mladých futbalistov zo slovenského klubu ŠK Slovan už druhým turnajom. Po vydarenom premiérovom vystúpení nesklamali ani tento rok. Postúpili zo skupiny, v ktorej uspeli proti Bielorusku a remizovali so zverencami Sýrie a Slovinska, čím sa prebojovali do osemfinále medzi šestnásť najlepších tímov turnaja.

„Som veľmi spokojný, postúpili sme zo skupiny a celý tým podal dobrý výkon. Navyše sme dali pekné góly,“ hovorí Daniel Džavoronok, mladý hráč ŠK Slovan.

V semifinálovom zápase však mladí Slovanisti nestačili na výborne hrajúcich futbalistov madridského Atlética. Nabudení na sobotňajšie derby vo finále Ligy majstrov, zdolali hráči Atlética ŠK Slovan pomerom 4:1. Futbalový turnaj vyvrcholil sobotňajším finálovým zápasom, v ktorom napokon zvíťazili mladí hráči FC Maribor, ktorí porazili maďarský tím 2:0. „V kvalitne obsadenom turnaji silný ročník ukázal skvelú perspektívu slovenského futbalu. Sme radi, že sme sa mohli zúčastniť na takomto podujatí. Je prospešné, keď chalani vidia aj iný štýl futbalu,“ doplnil tréner U13, Szilárd Németh.

Sladkou odmenou pre mladých hráčov bola napokon účasť na finálovom zápase Ligy majstrov. Priamo z legendárneho futbalového stánku San Siro v Miláne si tak naplno vychutnali súboj o nového futbalového kráľa Európy v madridskom derby Real Madrid – Atlético Madrid.

Football for Friendship

Medzinárodný CSR projekt sa koná ako súčasť globálneho spoločenského programu Gazprom pre deti. Cieľom tohto projektu je rozvíjať futbal medzi mládežou, presadzovať toleranciu a priateľstvo medzi deťmi z rôznych krajín. Počas turnaja majú mladí futbalisti príležitosť komunikovať s rovesníkmi z iných krajín ako aj so slávnymi športovcami. Po turnaji všetci účastníci tradične navštívia finále Ligy majstrov UEFA. Globálnym ambasádorom projektu je svetoznáma futbalová hviezda Franz Beckenbauer.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Franz BeckenbauerSzilárd Németh
Firmy a inštitúcie ŠK Slovan Bratislava