Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: KPMG
15. apríla 2014 SprávySlovensko od WBN/PRSITA Diskusia()

Mladí sú pripravení za dobrou prácou cestovať

BRATISLAVA 15. apríla (WBN/PR) – Veľká väčšina, až 91% talentovaných študentov očakáva, že počas svojej kariéry bude pracovať v troch až štyroch rôznych krajinách. Pritom 84% týchto mladých ľudí je pripravených na pravidelné cestovanie za ich vysnenou prácou. Tieto zistenia vyplynuli z najnovšieho prieskumu KPMG medzi víťazmi národných kôl študentskej súťaže KPMG International Case Competition (KICC).

Prieskum sa uskutočnil medzi 90 talentovanými študentmi biznisu z popredných univerzít v 23 krajinách sveta vrátane Slovenska. Podľa jeho výsledkov má 61% opýtaných jasnú predstavu o tom, aké povolanie by chceli vykonávať po ukončení štúdia. Najobľúbenejšou voľbou biznis študentov sa stali financie (37%) a profesionálne služby (27%). Viac ako polovica (57%) mladých uviedla, že napriek globálnej ekonomickej nestabilite sa neboja, že by si nenašli prácu.

“Tento prieskum ukázal, že vysokoškoláci majú jasnú predstavu o svojom budúcom zamestnávateľovi. Dnes už študenti netúžia po celoživotnej kariére v jednej organizácii. Je veľmi dôležité, aby firmy mladým ponúkli mobilitu, a zároveň rôzne varianty, kam môžu kariérne napredovať,” povedal Theo van Eeden, partner zodpovedný za oddelenie ľudských zdrojov, KPMG na Slovensku.

Celosvetové finále KICC sa uskutočnilo v dňoch 1. – 4. apríla 2014 v brazílskom Sao Paule. Slovensko v Južnej Amerike reprezentoval štvorčlenný tím študentov z Masarykovej univerzity v Brne, konkrétne Eva Fasorová, Juraj Jurga, Richard Mezei a Eduard Školkay.

Každý tím pred finále súťaže vytvoril krátke video o sebe a svojej krajine. Slováci vo videu uviedli, že pochádzajú z krásnej krajiny v strede Európy, ktorú sa oplatí navštíviť najmä pre možnosti aktívneho oddychu. Video slovenského tímu si môžete pozrieť na globálnom profile KPMG na Facebooku.

Počas štyroch dní mali účastníci možnosť prezentovať svoje zručnosti pri riešení prípadových štúdií z reálneho podnikateľského prostredia. V celosvetovej konkurencii zvíťazil tím z Austrálie, pred Francúzskom a USA. V pozícii porotcov sa predstavili senior partneri spoločnosti KPMG.

“Naši študenti sa síce do trojčlenného finále nedostali, napriek tomu odviedli vynikajúcu prácu pri riešení prípadových štúdií,” skonštatoval van Eeden, ktorý bol osobne prítomný na podujatí.

KICC je jedna z najväčších študentských súťaží, ktorá po jedenástykrát v národných kolách prilákala pozornosť 6000 študentov z viac ako 300 univerzít z 23 krajín sveta.

Odporúčané články

Rast objemu fúzií a akvizícií v SR očakáva 83% manažérov Mladí neplánujú stráviť kariéru v jednej firme

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...