Mladí zamestnanci sú najrizikovejší pre IT bezpečnosť firiem

Cisco
Foto: CISCO

BRATISLAVA 2. januára (WEBNOVINY) – Štúdie sa zúčastnilo viac ako 2800 univerzitných študentov a mladých zamestnancov zo 14 krajín sveta, ktoré predstavujú najväčšie alebo najrýchlejšie rastúce ekonomiky. Štúdia bola realizovaná s cieľom porozumieť tomu, ako musia firmy skĺbiť svoje podnikateľské nároky a manažment rizík s očakávaniami a správaním ďalšej generácie zamestnancov ohľadom využívania IT.

Celosvetovo až 70 percent zamestnancov vedomých si IT pravidiel priznalo, že ich s rôznou frekvenciou porušuje.
Cisco Systems
Foto: SITA/AP

Spomedzi rôznych dôvodov bolo najčastejším presvedčenie, že nerobia nič zlé (33%), 22 percent uviedlo, že pre zvládnutie svojej práce potrebujú nepovolené programy a aplikácie, zatiaľ čo 19 percent uznalo, že porušovanie pravidiel nie je trestané.

18 percent zúčastnených odpovedalo, že počas práce nemajú čas myslieť ešte aj na pravidlá, iní uviedli, že ich dodržiavanie je nevýhodné (16 %), zabúdajú na ne (15%), alebo ich vedenie nekontroluje (14%). Dvaja z troch respondentov (67%) si myslia, že IT pravidlá by mali byť upravené, aby zodpovedali realistickým nárokom na flexibilitu práce.

Mladí zamestnanci uvádzali, že najčastejšie zakazované sú online hry. Najzakazovanejšie zariadenie je Apple iPod. 10 percent zamestnancov na celom svete uviedlo, že firemné IT pravidlá zakazujú využívanie zariadenia iPad a tabletov, čo značí ich narastajúcu popularitu a súvisiacu výzvu pre IT oddelenia. 31 percent respondentov uviedlo, že sa stretli aj so zákazom sociálnych sietí ako Facebook, Twitter, či YouTube. Traja z piatich zúčastnených si myslia, že nie sú zodpovední za ochranu informácií a zariadení – v ich očiach je zodpovednosť v tejto oblasti na pleciach IT oddelení alebo poskytovateľov služieb.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom