Mladíci, ktorí zbili v trolejbuse muža, zostávajú vo väzbe

Brutálny útok v trolejbuse
Agresívny skutok sa stal 12. januára v trolejbuse mestskej hromadnej dopravy v Prešove. Foto: youtube.com/print screen

PREŠOV 4. februára (WEBNOVINY) – Dvaja 18-roční obvinení mladíci Filip a Miroslav, ktorí v prešovskom trolejbuse napadli bezbranného cestujúceho, ostávajú vo väzbe. Rozhodol o tom odvolací Krajský súd v Prešove, ktorý v stredu na neverejnom zasadnutí zamietol ich sťažnosť proti verdiktu prvostupňového okresného súdu o vzatí do väzby.

Ich žiadosť považoval za nedôvodnú. Rozhodnutie odvolacieho súdu je právoplatné. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Krajského súdu v Prešove Michal Drimák. Jeden z útočníkov, Matej, je stíhaný na slobode. Na všetkých troch čaká súdne pojednávanie.

Video nie je vhodné pre citlivé povahy a osoby mladšie ako 18 rokov.

https://www.youtube.com/watch?v=Sb_SQ68Bbus

Agresívny skutok sa stal 12. januára v trolejbuse mestskej hromadnej dopravy v Prešove. Cestujúci muž upozornil počas jazdy mladíkov, aby sa správali slušne, za čo ho trojica výtržníkov fyzicky napadla. Krátko na to ich zadržala polícia. K skutku sa priznali. Video z činu nahral jeden z pasažierov v MHD.

Traja mladíci sú obvinení z trestného činu výtržníctva, u jedného z nich je obvinenie aj pre trestný čin nebezpečného vyhrážania sa. Mládenci, ktorí sú vo vyšetrovacej väzbe, mali už v minulosti viackrát problémy pre protispoločenské konanie. Všetci traja však majú čistý register. Napadnutý muž bol ošetrený ambulantne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom