Mladíci ošklbali v lige 'havranov', zvíťazili po nájazdoch

Dukla Trenčín si v Tipsport lige zmerala sily s HK Orange 20
Hlavný tréner HK Orange 20 Ernest Bokroš (vpravo) počas zápasu 4. kola hokejovej Tipsport ligy medzi Dukla Trenčín - HK Orange 20. Trenčín, 17. september 2015. Foto: SITA/Tomáš Somr

PIEŠŤANY 8. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti HK Orange 20 triumfovali v rámci 10. kola Tipsport ligy na ľade ŠHK 37 Piešťany 4:3 po samostatných nájazdoch.

Mladíci v úvodnej časti dvakrát viedli, táto tretina sa však skončila 2:2. V 29. minúte mali domáci „havrani“ prvý raz navrch, a to zásluhou Jakuba Ručkaya, ktorý skóroval v oslabení – 3:2.

Ešte v prostrednej časti však za hostí vyrovnal Jakub Meliško a rozhodnutie napokon priniesli až nájazdy. O víťazstvo HK Orange 20 sa v nich postaral Dominik Briestenský, presadil sa ako jediný zo šiestich strelcov.

Hokej – Tipsport liga 2015/2016 – 10. kolo – štvrtok:
ŠHK 37 Piešťany – HK Orange 20 3:4 po sam. nájazdoch (2:2, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 9. Brňák (Svetlík, Holovič), 13. O. Valo (Holovič, J. Ručkay), 29. J. Ručkay (Holovič) – 7. J. Milý (Hrušík), 11. M. Surový (J. Sukeľ), 36. Meliško (Oško, D. Novák), rozhodujúci sam. nájazd Briestenský

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Štefik – Holienka, M. Kollár

Piešťany: Košarišťan – Gachulinec, R. Filip, Svetlík, Brňák, Gipters, S. Hudec, Krotov, Hluch – F. Hudec, Belluš, Šimíček – O. Valo, Holovič, J. Ručkay – Balej, Brancis, K. Kučera – Tibenský, J. Tomčák, Hrehorčák

Orange 20: Škorvánek – Ivanič, Koch, Meliško, A. Sloboda, Košecký, M. Moravčík, Kuzmín, Michalčin – J. Milý, Sádecký, Hrušík – Briestenský, M. Surový, Holešinský – J. Tatár, Klenko, P. Galis – D. Novák, Oško, J. Sukeľ

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po štvrtkovom zápase 10. kola:

HK Orange 20 8 1 0 1 0 0 6 11:25 5

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.