Košice zdolali v Tipsport lige reprezentačnú „dvadsiatku“, rozhodla najmä prvá tretina

HOKEJ: HK Orange 20 - Košice

PIEŠŤANY 15. novembra (WebNoviny.sk) – Hokejisti HC Košice uspeli na ľade HK Orange 20 4:0 v zápase 22. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2018/2019. Základný kameň víťazstva položili „oceliari“ už v prvom dejstve, keď strelili dva góly. O presné zásahy sa postarali Ladislav Nagy a Kanaďan Evan Brophey.

Aj v prostrednej časti hry pokračovali hostia v nastolenom tempe. Sieť za brankárom Ovečkom rozvlnili postupne Martin Lenďák a Marcel Haščák. V záverečnej tretine sa už nepresadil ani jeden z tímov. Košice si pripísali šestnáste víťazstvo v prebiehajúcej sezóne a upevnili si druhú priečku v tabuľke.

Tipsport liga 2018/2019

• štvrtok

HK Orange 20 – HC Košice 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Góly: 12. L. Nagy (Šoltés, Pulli), 19. Brophey (McDowell, Šedivý), 24. Lenďák (Kafka), 27. M. Haščák (Šedivý, L. Nagy)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Goga – Vyšný, D. Konc, 183 divákov

HK Orange 20: Ovečka – Golian, Kupec, Nahálka, Boldižár, Enrik Švec, Lavička, Romaňák, B. Brincko – Fafrák, A. Kollár, Minárik – Juščák, Giertl, L. Lunter – Köver, Čenka, Havrila – Urbánek, Džugan
Košice: Škorvánek – Dudáš, McDowell, Šedivý, Čížek, Pulli, Koch, Lenďák – L. Nagy, Brophey, M. Haščák – Kafka, Suja, Netík – Šoltés, Galamboš, Spilar – Š. Petráš, Klíma, Hričina – Žitný