Mladíci z Izraela napadli Palestínčana, potreboval záchranku

Sanitka
Foto: SITA/AP

JERUZALEM 20. augusta (WEBNOVINY) – Jeruzalemská polícia v pondelok potvrdila zatknutie siedmich mladých Izraelčanov, ktorí v piatok nadránom v centre mesta napadli Palestínčana a spôsobili mu vážne zranenia.

Polícia ešte cez víkend začala podozrivých vypočúvať a v pondelok zatkla ďalšie dve dievčatá vo veku 15 rokov.

Šokujúci incident dokumentuje napätie panujúce v etnicky a nábožensky rozdelenom meste, na ktoré si robia nárok Židia aj Arabi.

Podľa svedkov približne 50 mladých ľudí v piatok v noci zaútočilo na štvorčlennú skupinu Palestínčanov prechádzajúcich námestím v centre západnej časti Jeruzalema. Jednému z nich, 17-ročnému mladíkovi, sa nepodarilo utiecť a utrpel vážne zranenia, pričom ho privolaní záchranári museli na mieste oživovať.

Svedkom fyzického útoku boli údajne stovky ďalších ľudí, nikto však nezasiahol. Tínedžer leží vo vážnom stave v nemocnici. Palestínčania si chcú na Izraelom okupovaných územiach Západného brehu vytvoriť vlastný štát s hlavným mestom na území východného Jeruzalema.

Izraelčania však odmietajú delenie mesta a pokračujú v budovaní osád na Západnom brehu. Dlhoročné snahy o vyriešení sporu nepriniesli žiadny posun a rokovania sú momentálne prerušené.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom