Mladíci z Orange 20 potrápili Poprad, rozhodla až tretia tretina

Poprad – Orange 20
Sprava: Samuel Mlynarovič z HK Poprad a Roman Durný z HK Orange 20 počas hokejového zápasu 13. kola Tipsport ligy medzi HK Poprad – HK Orange 20. Poprad, 19. október 2017. Foto: SITA/Radoslav Maťaš

POPRAD 19. októbra (WebNoviny.sk) – Hokejisti HK Poprad zvíťazili na vlastnom ľade nad hráčmi HK Orange „20“ 5:2 vo štvrtkovom stretnutí 13. kola najvyššej slovenskej súťaže Tisport ligy 2017/2018.

Domáci viedli po prvej tretine gólom Dávida Bondru, ale v druhom dejstve využili mladí slovenskí reprezentanti dve presilové hry a presnými zásahmi Patrika Marcineka a Alexa Tamášiho otočili stav vo svoj prospech.

V poslednej minúte druhej tretiny vyrovnal popradský útočník Lukáš Vartovník. Záverečná časť hry bola už jednoznačne v réžii favorizovaných „kamzíkov“, ktorí strelili tri góly;postupne skórovali Matúš Paločko, Peter König a Radomír Heizer.

Poprad má po štrnástich odohraných zápasoch na konte 27 bodov a v tabuľke je na tretej priečke, hráči HK Orange 20 získali dosiaľ 12 bodov.

TIPSPORT LIGA – 13. KOLO

HK Poprad – HK Orange „20“ 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Góly: 11. D. Bondra (Jáchym, Olejník), 40. Vartovník (Lichanec, Š. Fabian), 42. Matúš Paločko (Lichanec, McDowell), 54. P. König (Mlynarovič, Svitana), 55. Heizer (J. Majdan, Vartovník) – 23. Marcinek (Kundrik, Durný), 27. Tamáši (Smolka, Krempaský)
Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Snášel – Gajan, Jobbágy, 556 divákov

Poprad: Ivanov – Davydov, Š. Fabian, P. König, D. Brejčák, Jáchym, McDowell, Dinda, Zadražil – Ježek, Heizer, Lichanec – Svitana, Mlynarovič, J. Majdan – Matúš Paločko, Matej Paločko, D. Bondra – Olejník, Vartovník, Martančík
HK Orange 20: Durný – Dlapka, Hedera, Zeleňák, Fereta, Krempaský, Švarc, Kuna, Hílek – Mesaroš, Kundrik, N. Jaško – Václav, Čacho, V. Vybiral – Vašaš, Tamáši, Smolka – Marcinek, Bjalončík, Šmída

HK Orange „20“ 12 3 0 1 1 0 7 28:51 12

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.