Mladík chcel liečiť závislosť od internetu, odsekol si ruku

Foto: Thinkstock

Tínedžer z Číny sa rozhodol zbaviť závislosti od internetu bizarným spôsobom – odsekol si ľavú ruku. Mladíka z mesta Nantong vo východočínskej provincii Ťiang-su zachraňovali na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Kuriózne riešenie

Pocitac internet
Foto: ilustračné, Thinkstock

Devätnásťročný chlapec večer potichu odišiel z domu, aby nevzbudil pozornosť rodičov. Na lavičke v neďalekom parku si následne kuchynským nožom odrezal ľavú ruku .

„Nevieme sa zmieriť s tým, čo sa stalo. Bolo to také nečakané. Bol to múdry chlapec,“ uviedla jeho matka.

Lekári mladíkovi ruku prišili naspäť, či opäť nadobudne pohyblivosť, však zatiaľ nie je známe.

K incidentu prišlo len dva týždne po tom, ako v Taiwane na zlyhanie srdce zomrel 23-ročný muž, ktorý hral tri dni bez prestávky videohry v internetovej kaviarni. Keď muž na stoličke skolaboval, zamestnanci si niekoľko hodín mysleli, že len spí.

Nové zákony

V Ázii sa závislosť od internetu stáva čoraz závažnejším problémom. Len v Číne evidujú medzi mladistvými 24 miliónov prípadov on-line závislostí. V najľudnatejšej krajine sveta zriadili už vyše 250 odvykacích táborov vo vojenskom štýle, ktoré pomáhajú mladistvých do 18 rokov zbaviť sa závislostí od počítačov a videohier.

V Taiwane uplynulý mesiac schválili zákon, ktorý zakazuje rodičom umožniť deťom do dvoch rokov používanie elektronických zariadení vrátane iPadov, televízie či smartfónov. Za porušenie zákona im hrozí pokuta vo výške 1300 eur. Čína zatiaľ podobné zákony nezvažuje.

www.telegraph.co.uk

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom