Mladík opitý narazil do stĺpu, jeho spolujazdec zomrel

Tragická dopravná nehoda
Tragická dopravná nehoda, pri ktorej 21-ročný mladík z Turzovky, šoférujúci pod vplyvom alkoholu, narazil do stĺpu elektrického vedenia. Jeho 23-ročný spolujazdec bol na mieste mŕtvy. Nehoda sa stala v nedeľu večer na ceste od Klokočova do Turzovky v okrese Čadca. Bratislava, 9. september 2013. Foto: SITA/KR PZ Žilina

BRATISLAVA/ČADCA 9. septembra (WEBNOVINY) – Mladík šoféroval pod vplyvom alkoholu, narazil do stĺpu elektrického vedenia, jeho 23-ročný spolujazdec bol na mieste mŕtvy.

Tragická dopravná nehoda sa stala v nedeľu večer na ceste od Klokočova do Turzovky v okrese Čadca.

Len 21-ročný mladík šoféroval auto značky VW Golf bez evidenčných čísiel.

Pri prechádzaní zákrutou neprispôsobil rýchlosť jazdy stavu vozovky, s autom prešiel na okraj cesty a dostal šmyk. Auto potom narazilo pravým bokom do stĺpa elektrického vedenia.

Po náraze sa vozidlo odrazilo späť na cestu, kde sa otočilo a zostalo stáť v protismere. Pri dopravnej nehode zahynul 23-ročný spolujazdec, ktorý sedel na zadnom sedadle.

Obrazom: Opitý mladík narazil do stĺpu, spolujazdec nehodu neprežil

Ďalší 29-ročný spolujazdec utrpel ťažké zranenia, hospitalizovaný je v nemocnici v Čadci. V dychu namerali policajti 21-ročnému šoférovi z Turzovky 1,75 promile alkoholu. Obvinili ho z prečinu usmrtenia a prečinu ublíženia na zdraví, hrozí mu trest odňatia slobody na dva až päť rokov. Okolnosti dopravnej nehody vyšetrujú, informovala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom