Mladík sa priznal k znásilneniu a vražde turistky, telo ukryl pod kamene a lístie

polícia, policajt
Foto: ilustračné, Getty Images

BANGKOK 9. apríla (WebNoviny.sk) – Polícia v Thajsku zatkla miestneho muža za znásilnenie a vraždu nemeckej turistky na ostrove Koh Si Čang v Thajskom zálive. Informuje o tom agentúra AP s odvolaním sa na miestnu políciu.

K činu sa priznal

Dvadsaťtriročného Ronnakorna Romruena zatkli v pondelok a podľa vyšetrovateľa Somkida Kaensu z policajného zboru v Čonburi ho obvinili z vraždy, znásilnenia a skrytia tela.

Mladý muž, ktorý obsluhuje loď na zber odpadkov, sa k týmto činom priznal a povedal, že pred incidentom užil drogy.

Telo našli pod kameňmi a lístím

Polícia tvrdí, že Ronnakorn, ktorý pochádza zo spomínaného turistami obľúbeného ostrova, napadol 27-ročnú Nemku, keď šla na vypožičanej motorke. Jej telo našli v nedeľu skryté pod kameňmi a kopou lístia, pričom malo zranenia na hlave a nohách.

Somkid uviedol, že políciu na Ronnakorna upozornil thajský turista, ktorý ho videl v zakrvavenom oblečení. Policajti následne prehľadali oblasť a našli telo nemeckej turistky.

Muža v zakrvavenom oblečení videl aj miestny kvetinár, ktorý ho podľa Somkida poznal a identifikoval ho pre políciu. Muži zákona následne išli k Ronnakornovi domov, kde ho našli aj s krvavým tričkom.

Maximálny trest za úkladnú vraždu je v Thajsku trest smrti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom