Mladík vyraboval udiareň, ukradol 21 kilogramov klobás

Klobása
Foto: Ilustračné foto SITA/Peter Žákovič

BRATISLAVA/MOLDAVA NAD BODVOU 26. januára (WEBNOVINY) – Chuť na klobásy zlákala 20-ročného mladíka z Moldavy nad Bodvou v okrese Košice-okolie. Mladý muž preliezol plot na jednom z dvorov a namieril si to rovno do udiarne. Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Demjanovičová, páchateľ si odniesol 21 kilogramov rôznych údených výrobkov. Majiteľovi spôsobil škodu za 120 eur. Mladíka vyšetrovateľ obvinil z krádeže a porušovania domovej slobody

V Čadci prepadol stávkovú kanceláriu, pracovníčku zatvoril na toalete

Stávkovú kanceláriu v Čadci prepadol v utorok podvečer so zbraňou v ruke 22-ročný muž z Českej republiky. Pracovníčku so zbraňou v ruke prinútil otvoriť pokladňu a peniaze si sám dával do prineseného ruksaku. Neskôr sa dožadoval aj otvorenia trezora. Keď už žiadne peniaze nenašiel, ženu zavrel na toalete a ušiel. Duchaplná pracovníčka stávkovej kancelárie vybehla a zalarmovala muža podnikajúceho v susedstve, aj políciu. Asi 500 metrov od miesta prepadnutia lúpežníka zadržali a ukradnutých 735 eur polícia zaistila, rovnako aj zbraň. Zranený nebol nikto.

Ako agentúru SITA informovala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová, vyšetrovateľ podal podnet na návrh na vzatie obvineného do vyšetrovacej väzby. Za lúpežné prepadnutie mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až dvanásť rokov.

Predavačku ohrozoval nožom, odniesol si 200 eur

Chvíle hrôzy prežila predavačka v predajni v obci Pribeta v okrese Komárno. Do obchodu vošiel muž v čiernom, s čiapkou na hlave a šatkou cez ústa. Muž sa poistil aj rukavicami. Zozadu priložil žene pod krk nôž a po maďarsky jej povedal, nech mu dá všetky peniaze. Ako agentúru SITA informovala nitrianska policajná hovorkyňa Božena Bruchterová, vydesená žena mu z pokladne dala 200 eur. Asi 35-ročný páchateľ s lupom ušiel. Predavačka okamžite volala policajtov, tí po páchateľovi pátrajú. Za lúpež mu v prípade dokázania viny hrozí až 12-ročný trest.

Dvojicu, ktorá kradla v obchodoch elektroniku, obvinili

Žilinskí policajti odhalili aktérov dvoch krádeží, ku ktorým došlo v prvej polovici januára 2011. Dvaja muži vo veku 22 a 23 rokov, ktorých obvinili z krádeže, ukradli v žilinskom nákupnom centre dva vystavené notebooky v hodnote viac ako 1 300 eur. O pár dní neskôr opäť zavítali do obchodného domu v Žiline a ukradli dva externé pevné disky a dve hracie konzoly. Poškodenej spoločnosti vznikla krádežou škoda predbežne vyčíslená na 509 eur.

Ako agentúru SITA informoval žilinský policajný hovorca Radko Moravčík, skutky spáchali aj napriek tomu, že boli za trestný čin krádeže v predchádzajúcich 24 mesiacoch odsúdení. Z uvedeného dôvodu hrozí obvineným v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky.

Lupiči si z herne odniesli tisíc eur

Dvaja neznámi páchatelia lúpili v pondelok v herni na Baníckej ulici vo Veľkom Krtíši. Šatkou maskovaní lupiči prišli do podniku asi hodinu pred polnocou. Jeden z nich mal v ruke zbraň, od zamestnancov žiadali peniaze. Ako agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Vašková, odniesli si tisíc eur. Po páchateľoch polícia pátra, vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre lúpež.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR