Aktualizované: Tínedžer vstúpil na koľajisko pred prichádzajúci vlak, rušňovodič nemohol zrážke zabrániť

vlak, trať, koľaje
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
  • aktualizované 27. marca 12:58

VEĽKÝ ŠARIŠ 27. marca (WebNoviny.sk) – Život mladého muža vyhasol v stredu ráno pod kolesami vlaku na železničnej trati neďaleko Veľkého Šariša. Informáciu agentúre SITA potvrdil hovorca Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Michal Lukáč s tým, že mladík zrejme skočil pod vlak.

K zranenej osobe sme vyslali záchranárov. Žiaľ, utrpela zranenia, ktoré boli nezlúčiteľné so životom a lekár musel konštatovať smrť,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

Polícia začala trestné stíhanie

Ako spresnila Gabriela Gabošová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove, usmrtený bol 16-ročný chlapec.

Osoba stála po pravej strane koľajiska a napriek použitiu výstražného zvukového signálu rušňovodiča vstúpila na koľajisko pred prichádzajúci vlak. Ten už pre krátku vzdialenosť aj napriek použitiu rýchlobrzdy nedokázal zrážke zabrániť. Totožnosť nebohého bola zistená na základe dokladu totožnosti, nájdeného pri obhliadke miesta činu,“ uviedla Gabošová s tým, že prípad vyšetruje oddelenie Železničnej polície PZ Prešov. Poverený policajt začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.

Dopravu museli prerušiť

Ako dodal Lukáč, nehoda sa stala medzi Prešovom a Veľkým Šarišom ráno o 7:20 a spôsobila prerušenie vlakovej dopravy na trati medzi oboma mestami.

Obnovili ju okolo pol desiatej. Na mieste podľa operačného dôstojníka Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru zasahovali traja hasiči s jedným kusom techniky.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom